Yatırımcılardan E-spor İçin 7 Milyon TL Yatırım

Yatırımcılardan E-spor İçin 7 Milyon TL Yatırım

Yatırımcılardan E-spor İçin 7 Milyon TL Yatırım

Arresta Investments’in verdiği bilgilere göre yatırım 7.42 milyon TL değerinde gerçekleşti. Scoutli girişimine yatırılan miktar açıklanmadı. Geçmişte Alesta Yatırım’dan birçok yatırıma aracılık ettik. Bugün alınan bilgilere göre Arresta Investments, büyüme potansiyeli yüksek erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapma stratejisi doğrultusunda

Scoutli girişimine yatırım yaptı. Arresta Investments’in verdiği bilgilere göre yatırım 7.42 milyon TL değerinde gerçekleşti. Scoutli girişimine yatırılan miktar açıklanmadı. Yücel Arda Bayram, Güray Yavuz, Nazlı Özmen ve Umut Berk tarafından kurulan Scoutli, espor odaklı.

 

Scoutli, eSpor organizasyonlarına veri analizi, scouting ve takım yönetimi hizmetleri vermek, eSpor ile ilgili her şeyi tek bir platformda birleştirmek amacıyla kurulmuştur. Scoutli, oyuncu puanlarına ve kapsamlı bir oyuncu veri tabanına ek olarak analitik, turnuva performansı, oyuncu takibi ve oyuncu performans raporları da sağlar.

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş., siber güvenlikten biyoteknolojiye, SaaS platformlarından pil teknolojisine ve online terapi çözümlerine kadar geniş bir yelpazede girişim yatırımlarıyla erken dönem teknoloji girişimlerini desteklemeye devam ettiğini söylüyor. CEO İbrahim Özer, genç nesil gençlerin büyük ilgi gösterdiği Scoutli’nin yatırımıyla hızla büyüyen ve gelişen espor pazarına katılmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

2 Beğen