Watch This Space – Steam Erken Erişim (PC)

Watch This Space – Steam Erken Erişim (PC)

Watch This Space – Steam Erken Erişim (PC)

Watch this space – steam erken erişim (PC); ürününüzü mali topluluk destekli geliştirmek için bir yöntem olarak anlaşılmamalıdır. Erken erişim yalnızca, geliştirme finansmanı için kullanılmamalıdır. Bunun yanında erken erişim, bir ön sipariş olarak da algılanmamalıdır.

PC Erken Erişim Nedir?

Steam erken erişim; Steam’da geliştirme aşamasında satış yapmanızı ve müşterilerinize oyunun henüz tamamlanmamış olduğuna dair bilgidir. Erken erişim ile;

  • Oyunların mevcut derlemelerinin alfa ya da beta sürümü olup olmadığı
  • Oyunu yayınlamak için geliştirmeye devam etmek için planlanan özellikti.
  • Müşterilerin içerik hakkında bakış açılarını görebilir ve tam sürümden önce plan ve hedeflerinizi paylaşarak, görüşlere göre tasarımı geliştirebilirsiniz.

Erken erişim; oyununuzu resmî olarak yayına sokmadan önce, topluluğa sunmak ve oyunu birlikte geliştirmek içindir.

Watch This Space – Steam Erken Erişim (PC)

Steam Erken Erişim Nasıl Sağlanır?

Oyununuz için erken erişim işlemini gerçekleştirmek için, bazı aşamaların geçilmesi gerekir.

  • Ürünün mağaza sayfası yapılandırma bölümünde “erken erişim” sekmesi işaretlenir.
  • Erken erişim soru ve cevap bölümü doldurulur.

Mağaza sayfası, soru ve cevap bölümü tamamıyla doldurulduktan sonra, Valve tarafından incelemeye alınır. İnceleme sonucu olumlu olduğunda, erken erişim olarak oyun yayınlanır.

Steam Erken Erişim Buna Değer mi?

Watch this space – steam erken erişim (PC), herkese açık beta testlere katılmadır. Oyun geliştiriciler; oyunun son lansmandan önce erken erişim alıcılarından gelecek değerlendirmeler ışığında, geliştirmeler yapar.

Bunun yanında erken erişim; lansmandan alacağınız herhangi bir oyuncu geri bildirimi, testi ya da KG’si olmadan oyunun başarılı şekilde satılıp satılmayacağını ölçmenizde zorluk yaratır. Yine de başarılı bir lansman için, geri bildirim toplamak, hataları düzeltmek iyidir.

5 Beğen