Vodafone 5G Alanı Kurmayı Başardı

Vodafone 5G Alanı Kurmayı Başardı

Vodafone 5G Alanı Kurmayı Başardı

Boston Dynamics’in mobil robotu Spot, sensörler ve kameralar sayesinde MEXT Teknoloji Merkezi’nde veri topluyor. Vodafone Business, merkezin 5G sağlayıcısıdır. Merkez, Endüstri 4.0’a katkı sağlamayı hedefliyor.

Vodafone Business, Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye Metal İşçileri Sendikası (MESS) tarafından kurulan Dijital Dönüşüm ve Beceri Geliştirme Merkezi ile yeni bir sözleşme imzaladı. Vodafone Business, 5G sağlayıcı tesisinin özel bir alanında “Teknoloji Deneyim Alanı” kurdu. Bu alanda ziyaretçiler, bulut bilişimden Nesnelerin İnterneti teknolojilerine kadar sektöre özgü çeşitli çözümleri keşfetme fırsatı buluyor.

 

Boston Dynamics’in çevik mobil robotu Spot da kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Teknoloji Merkezi bünyesinde verilen görevleri otonom olarak yerine getirebilmek için ortamı yakalayabilen sensörler ve kameralar tarafından toplanan veriler, 5G-MPN teknolojisi kullanılarak kesintisiz ve gerçek zamanlı olarak işleniyor.

Hareketli Endüstri 4.0 Vodafone Türkiye Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, dijital servisler ve Nesnelerin İnterneti’nin akıllı fabrikaları daha esnek ve verimli hale getireceği Endüstri 4.0 yolunda 5G’nin önemli bir kilometre taşı olacağını söyledi.

Kestioğlu şunları söyledi: Bu sefer yeni bir anlaşmaya imza atarak 5G operatörü olduğumuz üretim fabrikasında “Vodafone Teknoloji Deneyim Alanı” kurduk.

2 Beğen