VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?, Oyun severler için VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır? başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Valorant isim değiştirme konusu her oyuncunun yardıma ihtiyaç duyabileceği bir konu diyebiliriz. Bazı zaman kaydolurken girdiğimiz nick hoşumuza gitmez ve değiştirmek istedik. Bu aşağı yukarı her oyunda karşımıza çıkabilecek bir durumdur. Biz de siz değerli okurlarımız için Valorant’ta nick değiştirme işleminin nasıl yapıldığını anlattık.

Bu paylaşımımızda aşağıdaki başlıkları bulacaksınız:

 • Valorant isim değiştirme
 • İsim değiştirirken dikkat etmeniz gerekenler
 • Valorant ile ilgili

Valorant isim değiştirme

Aslını söylemek gerekirse Valorant nick değiştirme çok kısa sürebilecek bir işlem. Oyun içinde isim değiştirmek için herhangi bir ayar yer almıyor. Bu nedenle bunu hesabınızı yönettiğiniz Riot sayfasından gerçekleştirebiliyorsunuz. RIOT ID’nizi değiştirmeniz, doğrudan Valorant adınızı değiştirmeniz manasına geliyor.

Valorant isim değiştirme için uymanız gerekenler:

 • Riot hesabınıza giriş yapın. Buraya tıklayabilirsiniz.
 • Hesap ayarlarınıza girin.
 • Riot ID sekmesine tıklayın, burada Riot ID ve etiketinizi yazabileceğiniz metin kutuları olacak.
 • Yeni Riot ID ve etiketinizi metin kutularına girin.
 • Aşağıdaki “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basın.
Valorant isim değiştirme, valorant nick'inizi nasıl değiştirirsiniz?

Görseldeki sayfanın bağlantısı: https://account.riotgames.com/riot-id

Bu işlemleri yaptıktan sonra Valorant nick değiştirme işlemini halletmiş olacaksınız. Lakin unutmamanız gereken bazı konular var. Bunlardan da bahsetmemiz gerekiyor.

Valorant nick değiştirme hususundaki kurallar

 • Nick değiştirme işlemleri 30 günde bir kez yapılabilir.
 • Riot Games nicklerini kullanmanız yasaktır.
 • Yeni kullanıcı adınızda Riot sözcükleri geçmemeli.
 • Küfür, hakaret veya topluluk kaidelerinı ihlal eden kullanıcı isimlerinden kaçının.
 • Siyasi, dini değerlere saldırmayan, ırkçı olmayan kullanıcı isimlerini tercih edin.

Bütün bu kriterlere uymayan nickler, ilerleyen zamanda sizin için zorluk çıkartabilir. Kullanıcı raporları üzerinden hesabınız dahi banlanabilir. Lütfen bunlara dikkat etmeye gayret edin. Valorant isim değiştirme hususunda bilmeniz gerekenler bu kadar. Bu kısıtlamalar dışında kullanıcı isimlerinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Valorant ile ilgili

Riot Games aracılığıyla yayına giren, son zamanların en popüler FPS oyunudur. İlk kez 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüş, oyuncuların büyük ilgisini toplamayı başarmıştır. Oyunculardan kuvvetli bilgisayarlar istememesi ve keyifli bir oyun oluşuyla, kısa bir sürede büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır. Kapalı beta sürecinde Twitch ile yaptığı işbirliği aracılığıyla yayın izleyen oyuncular için ulaşım sağlayıp, çıkışından önceki düzenlemeleri de bu sayede gerçekleştirmiştir. Temelde rekabetçi bir FPS oyunu olsa da içinde özel yetenekler ve farklı karakterler içinde yer alıyor. Bu da onu piyasadaki sayılı FPS oyunlarından yapıyor. Ücretsiz Valorant’ı web sitesinden indirebilirsiniz.

Türkiye sunucusu da bulunan oyun ülkemizdeki oyunculara daha iyi bir deneyim vaat ediyor. Düşük gecikme süreleriyle rekabetten hiçbir biçimde geri kalmayan oyuncularımız küresel espor turnuvalarında da boy gösteriyor. Bu yazı sizin için faydalı oldu mu? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

25 Beğen