Valheim’in Xbox Konsollarına Çıkış Tarihi Duyuruldu

Valheim’in Xbox Konsollarına Çıkış Tarihi Duyuruldu

Valheim’in Xbox Konsollarına Çıkış Tarihi Duyuruldu

IGN Fan Fest 2023 sırasında yapılan duyuru ile Valheim’in Xbox konsollarına çıkış tarihi duyuruldu. Müjdeli haber sonrasında, önümüzde bir aydan az bir vaktin kaldığını öğrenmiş olduk. Ayrıntılar haberimizde.

Iron Gate Studio tarafından geliştirilen Valheim, Coffee Stain Publishing yayıncılığında 2021 yılının Şubat ayında Steam üzerinden satışa sunulmuştu. Halihazırda Erken Erişim kademesinde olan oyun, çıkışından hayli kısa bir müddet sonra büyük popülarite yakalamıştı. Bunda elbette COVID-19 salgını dolayısı ile konutlara kapanmak durumunda olduğumuz devrin de tesiri bir epey büyük; zira, tercihen tek başınıza yahut on bireye kadar çok oyunculu takviyesi sayesinde arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz.

Nors mitolojisinden esinlenilen Valheim, zorluğu ile de isminden kelam ettiren keşif ve hayatta kalma oyunu oluyor. Güçlü silahlar üretiyor, yerleşim üniteleri inşa ediyor ve hayatta kalabilmek için güçlü düşmanlar ile başa çıkmanız gerekiyor.

Bir müddettir PC için özel olarak satışa sunulmuş olan oyunun geçtiğimiz yıl içerisinde Xbox konsollarına da çıkacağı duyurulmuştu. Her ne kadar bir tarih verilmemiş olsa da, bu yılın ilkbahar mevsimine işaret ediliyordu.

Valheim’in Xbox Konsollarına Çıkış Tarihi Belirli Oldu

IGN Fan Fest 2023 sırasında yapılan duyuru ile Valheim oyununun Xbox One ve Xbox Series için çıkış tarihi, yeni bir fragman ile 14 Mart 2023 olarak açıklandı.

İlk günden Game Pass servisine de eklenecek olan Valheim için yayınlanan yeni fragmanda, Xbox Series X versiyonuna ilişkin imajlara ve oynanış kısımlarına yer verilmiş. Yapı inşa etmek için ağaç kesme, harita üzerinde gezinirken topladığınız işe fayda gereçler ile üretim yapma, devler ile savaşma ve arkadaşlarınız ile keşif dahil pek çok şey ekranımıza geliyor.

Bilhassa Game Pass servisine gelmesinin akabinde, faal oyuncu sayısında büyük bir sıçrayışın yaşanmasının beklendiği Valheim için epeyce hareketli günler için önümüzde bir aydan az bir vakit kaldı.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen