Umuro Games Yerli Girşimciler Büyük Başarılara İmza Atıyor

Umuro Games Yerli Girşimciler Büyük Başarılara İmza Atıyor

Umuro Games Yerli Girşimciler Büyük Başarılara İmza Atıyor

Umuro Games Initiative, tarihi kılıç sallama oyunları endüstrisine girerek, günümüzün en önemli yerli stüdyolarından biri olma yolunda önemli bir adım attı. Sitemizde yer alan Ertuğrul Gazi gibi tarihi oyunlarla uygulama dünyasına ilk adımlarını yıllar önce atan Umro Games, başarısının tesadüf olmadığını kanıtlamıştır.

Bugün ülkemizin önde gelen oyun geliştiricilerinden biri haline geliyoruz. Umuro oyunları kendilerini aştı Keiretu Forum Türkiye’den 1,75 milyon dolar (32 milyon TL) yatırım alan Umro Games adından söz ettiriyor.

Umro Games, aldığı yatırımla NFT ve blockchain tabanlı oyun projelerini hayata geçirmeyi planlıyor. Tüm platformlar için aynı anda oyun geliştirebilen mobil bir ilk dijital oyun şirketi olan Umuro Game, yol boyunca Ertuğrul Gazi, Ertuğrul Gazi 2, Osman Gazi ve Vikings: Valhalla Saga oyunlarına katkıda bulundu.

Stüdyonun son eseri Ertuğrul Gazi 3

hem App Store’da hem de Google Play’de mevcut. Oyun Google Play’de 300.000’den fazla indirildi ve 2.000’den fazla incelemeden 4,3 yıldız aldı. Serinin bir önceki bölümü olan Ertuğrul Gazi 2, Eylül 2022’de Google Play Store’da 10 milyon indirmeye ulaştı. Stüdyonun oyunu Osman Gazi, Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için de çıktı.

Oyunun PC ve mobil versiyonu da bulunuyor. Umuro Game, şirket tarafından geliştirilen oyunların dünya çapında 20 milyondan fazla kullanıcı tarafından oynanmasıyla büyümeye devam ediyor.

6 Beğen