Teknik Sorunlara Türk Espor Topluluğundan Tepki: #JUSTICE4TURKEY

Teknik Sorunlara Türk Espor Topluluğundan Tepki: #JUSTICE4TURKEY

Teknik Sorunlara Türk Espor Topluluğundan Tepki: #JUSTICE4TURKEY

VCT Türkiye’de ilk 3 sırayı almayı başaran SuperMassive Blaze, Oxygen Esports ve Fire Flux ülkemizi VCT Emea elemerinde temsil ediyor. SuperMassive Blaze ve Oxygen Esports’un Espor’un dev takımları FPX ve G2 ile karşılaştığı mücadeleler sırasında Valorant Türkiye sunucuları ile yurt dışı sunucuları arasında oluşan problemler nedeniyle maçları uzun bir süre sekteye uğradı. Maçlar sırasında temsilcimiz SuperMassive Blaze rakibi FPX karşısında 1-0 önde ve ikinci haritada geride olmasına karşın iyi bir atağa geçmişken, diğer temsilcimiz Oxygen Esports ise G2 karşısında 1-0 geride olmasına rağmen 2. haritada iyi bir şekilde ilerlerken bağlantı problemlerini yaşadı.

VCT hakemlerinin ilk başta verdiği roundı tekrardan başlatmama kararı üzerine Türk Espor takipçileri sosyal medya üzerinden #JUSTICE4TURKEY etiketiyle birlikte büyük bir tepki gösterdi. Bu tepkiye Türk Esporcular, Espor takımları ve Espor takipçileri dışında yabancı bazı oyuncular ve tanınan kişilerde destek verdi.

Riot Games Türkiye ülke müdürü Erdinç İyikul, İnternetçi Abi olarak tanınan Dr. Taylan Yıldız’ın tweetinin altında ” Kararın değişmesinde herhangi bir mesajın ya durumun etkisi yok. Resmi bir karar açıklanmadı için zaten bir karar geri alınmadı. Süreçleri herkes en dikkatli şekilde takip ediyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

kaynak:onedio.com

 

9 Beğen