Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye İlgi Epey Yüksek

Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye İlgi Epey Yüksek

Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye İlgi Epey Yüksek

Oyunculardan Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye ilgi bir oldukça yüksek düzeyde geziyor. Her iki platformda da ikinci sıraya oturan oyun, önümüzdeki günlerde de isminden bir oldukça kelam ettirecekmiş üzere görünüyor.

Uzun vakittir beklediğimiz Hogwarts Legacy, geçtiğimiz Cuma günü satışa sunulmuştu. PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series platformlarında bulabileceğiniz oyun, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Nisan 2023 ve Switch için de 25 Temmuz 2023 tarihinde satışa sunulacak.

Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye İlgi Yüksek Düzeyde Geziyor

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Portkey Games etiketi altında Warner Bros. Games yayıncılığında oyuncular ile buluşan Hogwarts Legacy, gerek mağazada ve gerekse de Twitch platformunda epeyce ağır bir ilgiye maruz kalmış durumda. O denli ki, 1.2 milyondan fazla eş vakitli izleyici ile canlı yayın platformunun en çok izlenen ikinci oyunu oldu. Birinci sırada ise 1.4 milyondan fazla eş vakitli oyuncu sayısı ile Cyberpunk 2077 bulunuyor.

Benzer bir durumun Steam mağazasında da geçerli olduğunu söyleyelim. SteamDB tarafından sağlanan bilgiye bakılırsa, geride bıraktığımız yirmi dört saatlik müddet içerisinde, 879.308 eş vakitli oyuncu sayısına ulaşıldı. Biz bu haberi müellif iken, sayılar 626.799 düzeyindeydi. Mağazadaki liderlik ise 1.054.388 eş vakitli oyuncu ile Cyberpunk 2077 oyununa ilişkin.

Hogwarts Legacy, Steam mağazasındaki en büyük tek oyunculu oyun sıralamasında ikinci, en büyük fiyatlı oyun sıralamasında beşinci ve rastgele bir cinsteki en yüksek düzeye ulaşmış sekizinci oyun pozisyonunda da bulunuyor. Elbette bu sayılara PlayStation 5 ve Xbox Series dahil değil.

Görünüşe nazaran oyuncuların Hogwarts Legacy oyununa ilgisi şu anda bir epey büyük. Bakalım önümüzdeki vakit zarfı bu ilginin düzeyi nerelerde olacak? Gelişmeleri takipteyiz.

Hogwarts Legacy Konusu

1800’lü yıllardaki Hogwarts kalesinde geçecek olan oyun, özgün bir öykü sunacak. Büyücülük dünyasını yok etmekle tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci rolünde olacağız. Senaryo boyunca yandaşlar edinecek iken, karanlık büyücüler ile savaşacak ve büyücülük dünyasının yazgısına karar vereceğiz.

Kaynak: Turuncu Levye

2 Beğen