Sony, Türkiye Pazarından Çekiliyor mu?

Sony, Türkiye Pazarından Çekiliyor mu?

Sony, Türkiye Pazarından Çekiliyor mu?

 
Gerek yurt dışında gerekse yurt içinde hissedilen ekonomik sıkıntılar her firmayı olduğu üzere teknoloji devi Sony’i de etkiledi. Bugün prestijiyle ön plana çıkan ve toplumsal medya gündemine oturan “Sony Türkiye’den ayrılıyor mu?” sorusunun karşılığını herkes merak ediyor. Bu tezler karşısında Sony kanadında rastgele bir resmi açıklama yapılmadığını belirtelim. 
 
Sony Türkiye pazarından çekiliyor mu?
 
 
 
Daha çok PlayStation markası ile bildiğimiz Sony, geniş bir eser yelpazesine sahip. Kamera eserlerinden konsollara, müzikten sinemaya kadar çok çeşitli teknolojik aletleri ve dijital içerikleri kullanıcıları ile buluşturan Sony, distribütör aracılığı ile ülkemizde faaliyetini gösteriyor. Ortaya çıkan argümanlar ortasında ise bu distribütör firmanın ülkemizden çekileceği yer alıyor.
 
Daha evvel telefon bölümünden öteki firmaların yaptığı üzere ülkemizden çekilme kararı alan Sony’nin artık önümüzdeki süreçte çok daha küçük bir grup ile faaliyetlerini yürüteceği söyleniyor. Şu anda resmi bir açıklama olmadığından çekilme durumu hangi eserleri etkileyecek bilinmiyor. 
 
Güncelleme: Kimi kaynaklar çekilme durumunun yanlışsız olduğunu ancak Türkiye pazarından büsbütün çıkılmayacağını belirtiyor. Markanın sırf televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetleri optimize ediliyor. 

Kaynak: Kısım Sonu Canavarı

2 Beğen