Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor

Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor

Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor

Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor, Oyun sever takipçilerimiz için Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgi verelim istedik.. Makalemizin içinde sizlerin yaptığı Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor arayışınız ile alakalı geniş bilgiler yazımızın içindedir..

Sony doğruladı: Üç eski konsol PS Store’dan kaldırılıyor

Bir döneme damgasını vuran üç efsane oyun konsolu için artık yolun sonu göründü. Teknoloji devi Sony resmi internet sayfasında PS3, PSP ve Vita cihazları için PlayStation Store mağazalarının kalıcı olarak kapatılacağı tarihleri paylaşımı yaptı.

PlayStation’ın resmi destek sayfası güncellendi. Burada bulunan bilgilere göre PlayStation 3 ve PSP konsolları 2 Temmuz‘da, PSVita ise 27 Ağustos‘ta çevrimiçi mağazaya olan ulaşımini kaybedecek. Kapanış tarihine kadar oyuncular PS Store’dan oyun satın almaya devam edebilecek.

Kullanıcıların satın aldıkları oyun, video ve diğer medya içerikleri uzun bir süre daha ulaşımde kalacak. Ayrıca kullanıcılar PlayStation Plus abonesi olduğu sürece önceden satın aldığı oyunları tekrar indirip oynayabilecek.

Sony çalışanları PS5 aracılığıyla rekor ikramiye alacak

Piyasadaki stok sorunune rağmen PlayStation 5 oyun konsolu Sony için epey kâr sağladı. Şirketin elde ettiği devasa sayılar, personelleri de etkileyecek.

Sony o konsolların fişini artık tamamen çekiyor

Sony çevrimiçi mağazayla eski nesil konsolların önünü kapatırken; PSP, Vita ve PS3 kullanan bireylerin bir dolu kısıtlama ile yüz yüze kalacağını açıkladı. Şirket bu konsollara sahip olan oyuncuların aşağıdaki ayrıntı kısmını sonlandıracağını dile getirdi:

Oyun ve video içerikleri dahil olmak üzere PS3, PS Vita ve PSP yapımları alınamayacak.
– PSP3, PS Vita ve PSP’deki yapımlarda oyun içi satın alma işlemi gerçekleştirilemeyecek.
– Konsolların PlayStation Store’a olan ulaşımi kapatıldıktan sonra kullanıcılar PSN cüzdanındaki armağan kartları gibi para kuponlarını kullanamayacak.

PS3

Kuponların kullanılamayacak olması oyuncular için üzücü olsa da Sony bu konuyu detaylandırdı. PSN cüzdanındaki paraların hesapta kalacağını ifade eden şirket, bu parayı istedikleri zaman PlayStation Store, PlayStation App yahut PS4 ve PS5 ürünlerini satın almak için kullanabileceklerini kelimelerine ekledi.

İleride herhangi bir PS4 yahut PS5 oyunu satın almayı düşünmeyen kullanıcılar için ise Sony bir müjde verdi. Oyuncular cüzdanlarındaki paraların geri ödenmesini talep ederlerse, şirkete bu hususta ulaşabileceklerini iletti.

PS Vita

Peki ya sizin bu üç efsane konsol ile alakalı düşünceleriniz nelerdir? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

playstation 3playstation vitapspsony

11 Beğen