Sony çalışanları PS5 sayesinde rekor ikramiye alacak

Sony çalışanları PS5 sayesinde rekor ikramiye alacak

Sony çalışanları PS5 sayesinde rekor ikramiye alacak

Sony çalışanları PS5 aracılığıyla rekor ikramiye alacak, Oyun sever takipçilerimiz için Sony çalışanları PS5 aracılığıyla rekor ikramiye alacak başlığı altında geniş bir şekilde bilgi verelim istedik.. Makalemizin içinde sizlerin yaptığı Sony çalışanları PS5 aracılığıyla rekor ikramiye alacak arayışınız ile alakalı geniş bilgiler yazımızın içindedir..

Sony çalışanları PS5 aracılığıyla rekor ikramiye alacak

Piyasadaki stok sorunune rağmen yeni nesil oyun konsolu PlayStation5, Sony için epey kârlı oldu. Japon şirket gelecek ay yıllık raporunu paylaşımı yaptığında, hemen hemen 10 milyar dolarlık net kâr sağladığını görecek. Elde edilen bu yüksek gelir ise yalnızca hissedarları değil, firma çalışanlarını da etkileyecek.

Şimdiye kadar yaşanan birden fazla rapor PlayStation 5‘in rekor satış elde ettiğini gösterdi. Sony yeni oyun konsoluyla ilk dört ayda ABD tarihinin en bi hayli hızlı satan konsolu unvanını elde etti. Cihazın bir ayda 3.4 milyon sattığı öğrenilirken; bunun yanı sıra şirket 2021 yılı içinde bu rakamı 18 milyona ulaştırmak istediğini açıkladı.

PlayStation 5 satış sayıları bilgisi verildi

PlayStation 5 satış sayıları bilgisi verildi

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 uzun bir süre stok sorunu ile gündemde kaldı ve hatta tüm stoklar tükenmişti. Merakla beklenen PlayStation 5 satış sayıları bilgisi verildi.

Sony çalışanlarına 7 maaş ikramiye dağıtacak

Japon devlet yayıncısı NHK aracılığıyla ortaya atılan iddialara göre PlayStation 5‘in piyasadaki müthiş yükselişi şirket personellerine de yansıyacak. Japonya’daki ana şirkette görev alan çalışanlara 7 aylık maaşa eşdeğer bir yıllık ikramiye ödenecek. Birçok işçi standart aylık maaşlarına ek olarak on binlerce dolarlık sürpriz ödemeler ile karşılaşacak. Aynı doğrultuda üst yönetimdeki bazı çalışanların alacağı ikramiyeler ise altı basamaklı sayılara ulaşacak.

Buna benzer büyük ikramiyeler Japonya’da artık bir gelenek olarak görülüyor. Çoğu ileri düzey şirket Japon mali yılı bittiğinde personellerine birkaç aylık ikramiye ödemelerinde yer alıyor. Yani Nisan ayı buradaki çalışanlar için genelde bi hayli karlı geçiyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 için stok sıkıntıları sürüyor.

PlayStation 5 için stok problemi sürdürmekte

Maddi anlamda Sony bi hayli iyi bir duruş sergiliyor. Lakin devam eden stok problemi tahminlere göre bir süre daha şirketin yaşamında yer edecek. Grafik işlemci birimi ve diğer donanım parçalarının arzında yaşanan poblemlerin bunun yanında Süveyş kanalının tıkanması olabileceken PlayStation 5 stoklarına da zarar verecek. Lakin şuan için bu konuyla alakalı yapılmış resmi bir açıklama yer almıyor. Ever Given‘ın yarattığı tıkanıklığın etkisi fakat bir süre sonra açığa çıkacak.

Şirketin her halükarda stoklarda yaşanan poblemleri çözmesi için oldukça önemli atılım yapması gerekiyor. Aksi takdirde yıl sonuna kadar hedeflenen 18 milyon adet PlayStation 5 satış hayali bir miktar sekteye uğrayabilir.

Peki ya siz Sony’nin çalışanlarına 7 maaşlık ikramiye dağıtmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Playstation 5sony

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:normal; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

9 Beğen