Saç Ekimleri Hangi Durumlarda Yapılır?

Saç Ekimleri Hangi Durumlarda Yapılır?

Saç Ekimleri Hangi Durumlarda Yapılır?

Merak edilen saç ekimi daha çok ikinci ve üçüncü kellik aşamasında yapılır. İşlem birinci saç dökülmesi aşamasından genel olarak uygulanmasına gerek yoktur. Bu nedenle saç ekimi fiyatları incelerken hangi saç dökülmesi aşamasında yer aldığınızı bilmenizde fayda var.

Saç ekimleri bugün daha yüksek teknolojili cihaz ve yöntemler üzerinden uygulanır. Klasik fut ve fue tekniği haricinde bugün safir fue ve dhi tekniği gibi birçok yeni saç ektirme yöntemleri de söz konusudur. Böylece ekimler bugün daha kusursuz ve hızlı bir şekilde yapılıyor.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimleri adından da anlaşılacağı üzere kelliğin yok edildiği özel bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle saç ekimi estetik işlemler listesinde yer alır. Ekimlerde daha çok ense kısmından dönorlar alınarak kel alana tek tek ekilir. Böylece saç ekimi sonrasında yeniden bireyler doğal ve ömür boyu dökülmeyen yeni saç köklerine sahip olur.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü ise, saçın en dip kısmıdır. Bu nedenle saç telleri direk olarak bu bölümden yağlı bir şekilde beslenerek yavaş bir şekilde olgunlaşır. Ayrıca saç ekimi saç köklerine bakılarak yapılır. Bu nedenle saç köklerinin zayıf olduğu alandan greftlerin alınması söz konusu değildir.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı kuru ve yağlı saç olmak üzere 2 farklı modelden incelenebilir. Saç türleri ise ince ve kalın saç telleridir. Bu nedenle saç ekimi saç yapısına bakılarak uygulanır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri ise saçlarının bir kısmını kaybeden bireylere uygundur. Fakat saç ekimi fiyatları haricinde ekimlerde aranılan tek kriter ense kısmından saçların dökülmemiş olmasıdır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Safir fue,fut,fue,dhi,mikrocerrahi ve daha birçok en gözde ve modern saç ekimleri yöntemleri mevcuttur. Bu kapsamda bireyler için en ideal olarak yöntem direk olarak saç ektirme merkezleri tarafından belirlenir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri profesyonel anlamda uygulanır. Ense kısmı tıraş edilerek bu alandan ihtiyaç doğrultusunda sağlıklı saç kökleri tek tek alınır. Elde edilen kökler hemen ekilmez. Soğuması açısından özel laboratuvar merkezinden bir süreliğine bekletilir. Sonrasında ekim yapılacak alanda kanallar açılarak greftler tek tek açılan kanallar üzerinden kel alana transfer edilir. Böylece saç ekimleri işlemi başarılı bir şekilde tamamlanır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin avantajları ise uygun fiyatlı olması ve kaliteli olmasıdır. Böylece bireyler ekonomik anlamda avantajlı kalır. Saç ekimlerinde bugün minimum düzeyde yan etkiler söz konusudur.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Özellikle tatil dönemleri ve sonbahar ayları saç ekimleri açısından uygundur. Bu dönemlerde bireyler yoğun iş temposundan uzaktır. Böylece daha özgür bir şekilde saç ektirebilirler.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde belirli bir yaş sınırı genellikle yoktur. Ancak 18 yaş ila 60 yaş aralığında saç ektirmek mümkündür.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri süresi uygulanan yöntemin kalitesine,greft miktarına ve ekim yapılacak klinik merkezinin kalitesine göre farklılık gösterir. Fakat saç ekimleri genel olarak en fazla 12 saat içerisinde tamamlanır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimleri neticeleri hemen görülmez. İşlemden 4 ay içerisinde yeni saç kökleri kendisini göstermeye başlar. Tam çıkış ise ortalama olarak 12 ay sonrasında meydana gelir.

Saç Ekimi Öncesinde Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde kafa derisinin kepek ve kabuklanmadan arındırılması gerekir. Bu yönde kaliteli bir saç şampuanı kullanılabilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saçlar hemen yıkanmaz. İşlemden 30 gün sonrasında saçların kaliteli bir saç şampuanı üzerinden yıkanması önemlidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirme fiyatlarına doktor sitesinden bakılabilir. Bu yönde klinikler arasında fiyat karşılaştırması yapılabilir. Saç ektirme randevusu ise doktor sitesinden alınabilir. Ayrıca saç ekimi fiyatları bugün indirimli olarak sunulur.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Beğen