Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Saç ekimi ya da saç nakil işlemi öncesinde prosedür hakkında mutlaka bilgi edinilmesi gerekir. Saç ekimi öncesi uzman bir hekimden bilgi almak çok daha sağlıklı olacaktır. Operasyondan bir hafta önce sigarayı bırakmakta yarar vardır. Alkol ve kafein içeren ürünler tüketilmemelidir. Kronik rahatsızlığı nedeniyle ilaç kullanıyorsanız hekiminize bilgi vermelisiniz.  Kafanıza ilaç ve losyon sürmemeli ve saçınızı yıkayarak operasyona gelmelisiniz.

Saç Ekimi Nedir?

Seyrelmiş veya tamamıyla dökülmüş saçların farklı teknikler kullanılarak yeniden eski görünümüne kavuşturulması için yapılan cerrahi işleme  saç ekimi denmektedir. Yaş aralığı fark etmeksizin kadın erkek herkesin yaptırabileceği saç ekimi ülkemizde ve dünyada en çok uygulanan cerrahi işlemlerdendir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında uygulanan saç ekimi işlemine enseden greft toplamakla başlanır. Bu bölgeye açılan küçük delikler vardır ve bu bölgeye bir gece bandaj takılır. Sonra saç ekimi gerçekleştirilir ve bu bölgelerde hafif şişlikler oluşabilir. Ardından ilaç kullanılabilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Kanın pıhtılaşması ile ilgili kronik bir rahatsızlığı olmayan ve verici bölgede uygun ve yeterli saçı olan kişiler saç ekimine uygundur.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

  • FUT tekniği
  • FUE tekniği
  • DHI tekniği
  • DHI Plus Gold Tekniği

Yöntemleri ile saç ekimi yapılmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları

Sağlık kuruluşuna göre değişiklik gösteren saç ekimi fiyatları bunun yanı sıra dökülme oranı, dökülme bölgesi ve hastaya uygulanan saç ekim tekniğine göre de farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için sağlık kuruluşunu arayabilirsiniz.

Safir Ekimi Nedir ve Neden uygulanır?

Saç ekiminde kullanılan safir bıçaklar nedeniyle bu adı almış olan safir saç ekimi tekniği çelik uçlardan daha estetik ve sağlıklı sonuçlar alındığı için tercih edilmekte. Safir uçlara sahip kalemlerle açılan kanallar çok küçük ve pürüzsüzdür. Diğer saç ekim tekniklerine göre çok daha az doku tahribatı görüldüğü için son dönemlerde en çok tercih edilen tekniklerden biri haline gelmiştir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi 3 aşamada gerçekleşir. Saç ekimi öncesi, saç ekimi ameliyatı ve saç ekimi sonrası olarak üçe ayrılıyor.  Üçüncü aşamada en çok iş hastaya düşer. Burada doktor tavsiyelerine harfiyen uyulmalıdır.

Safir Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir Saç ekimi ameliyatından sonra greftlerin kıl köküne tutunabilmesi gerekir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Ekim sonrası kafanın terletilmemesi ve bunun için de işlem öncesi zararlı gıdalar alınmaması gerekiyor. Ayrıca ilk bir ay hassas davranılmalı ve ilk bir hafta yıkamamalıdır. Kullanılacak ilaçlar ihmal edilmemelidir.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Deride bulunan saça ve kıl köklerine zarar vermeden saçsız bölgelerin yoğun bir şekilde kapatılması işlemine dhi saç ekimi deniyor. Bir diğer deyişle, doğrudan saç ekimi olan bu yöntem son derece avantajlıdır. Ense bölgesinden alınan greftler özel bir solüsyona konulur. Saç ekimi yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve ekim işlemi uygulanır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekiminin uygunluğu için öncelikle detaylı bir muayene gerekir. Alanında deneyimli ve uzman bir hekimin muayenesinin ardından saç kökü derinliği ve kalınlığı gözden geçirilir. Önemli bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa DHI saç ekimi gerçekleştirilir.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Choi implanter kalem tekniği veya tıraşsız saç ekimi olarak da adlandırılan DHI saç ekimi FUE tekniği yöntemiyle uygulanır.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Bunun için öncelikle hastanın muayenesi edilmesi gerekir. Fiyatları belirleyen unsurlar arasında greft sayısı, saç ekiminin yapılacağı alanın büyüklüğü, hekimin uzmanlık alanı ve kliniğin teknik donanımı sayılabilir. DHI saç ekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için kliniği arayabilirsiniz.

2 Beğen