Saç Ekim İşlemi ile Detaylı Bilgiler

Saç Ekim İşlemi ile Detaylı Bilgiler

Saç Ekim İşlemi ile Detaylı Bilgiler

Saç ekimi her durumda s çok ağrılı bir işlem değildir. İğnede iyi olmayanlar için güvenlidir. Minimal düzeyde hissedilen ağrı bu yöntemle neredeyse tamamen ortadan kalkar.

 

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi Saç köklerinin daha güçlü ve yoğun olduğu bölgelerden saç dökülmesinin meydana geldiği bölgelere nakledilmesi işlemidir.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE yönteminde önce saç kökleri toplanır, ardından saç dökülmesi bölgesine bir geçiş yolu açılır ve bu saç kökleri açılan geçitten nakledilir

 

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Saç ekimi bir hafta önce yeşil çay içmekten kaçının. Saç ekimi yapan doktorlar, kronik durumlar (şeker hastalığı, kalp ve tansiyon gibi) veya akut durumlar için kullanılan ilaçlar hakkında bilgilendirilmelidir

 

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi süreci başlamadan önce yapılan testlere göre hasta uygun ise saç ekimi işlemine geçilebilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Hasta ve saç ekim ekibi için maksimum konfor için lokal anestezi uygulanır. Saç ekimi ameliyatı sırasında hasta ağrı veya acı hissetmez.

 

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi yöntem, saçın veya cildin sağlıklı köklerine zarar vermeden saç dökülmesi noktalarını güçlendirmeyi ve kapatmayı amaçlar.

 

Dhı Da Kullanılan Kalemlerin (İmplanter Pen) Özellikleri Nelerdir?

Dhi saç ekimi Minimal boyut, saç köklerinin kolayca yerleştirilmesine izin verir. Bu tıbbi kalem ameliyat sırasında kullanılır ve kafa derisine uygun açıda kafaya yerleştirilir.

 

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE yönteminden farklı olarak dhi saç ekimi HI yöntemi, saç köklerinin kanal açılmadan enjektör kullanılarak donör bölgeden ekim bölgesine nakledilmesi yöntemi olarak açıklanabilir. İmplant/choi iğnesi çok ince, silindirik ve keskin bir yapı olup, saçın iğneye kayarak girdiği bir kanal şeklindedir.

 

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saçı seyrelmiş ve dökülmüş olan Kadın erkek fark etmeksizin herkes için geçerlidir.

 

Dhi Saç Ekiminin Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

-Saç köklerinin yüksek canlılığı.

– Diğer yöntemlere göre pahalıdır.

 

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimi FUE, greft alma, kanal açma ve ekim işlemlerinden oluşan bir saç ekimi ameliyatıdır.

 

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

FUE yönteminden farklı olarak safir saç ekimi çelik yerine safir cevheri içeren uçlar ile kanal açma işlemi yapılır. Safir uçlu kanal açma işleminden sonra greftler kanallara tek tek yerleştirilir ve geleneksel FUE yöntemine benzer şekilde saç ekimi tamamlanır.

 

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 

Safir saç ekimi Safir cevherinin benzersiz dokusu, her kanal açıklığında küçük bir delik oluşturarak, kafa derisine doku hasarını da en aza indirir. Bu süreç saç ekimi sonrası iyileşme sürecini kolaylaştırır.

 

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Kanallar açabilen safir cevherleri özelliği daha sık saç ekimine olanak sağlar. Bunun nedeni, birim alan başına daha fazla kanal açma fırsatıdır.

 

 

2 Beğen