Riot Games İşleri Büyütüyor Stüdyo Satın Aldı

Riot Games İşleri Büyütüyor Stüdyo Satın Aldı

Riot Games İşleri Büyütüyor Stüdyo Satın Aldı

Wargaming tarafından satın alınan stüdyonun adı artık Riot Sydney olacak ve çalışmalar ekibin mevcut ofisinden yapılacak. Riot Games, Wargaming’in Sydney stüdyosunu satın aldığını duyurdu.

Bu stüdyo (bundan böyle Riot Sydney olarak anılacaktır), canlı servis oyunları ve ağ teknolojisi ile biliniyordu. Stüdyo, bu deneyimi Riot Games ekosistemindeki bir oyuna taşıyor gibi görünüyor.

İşte açıklamalar ve satın alma detayları. Riot Games, Sydney’in Wargaming Stüdyosunu Satın Aldı Adını Riot Sydney olarak değiştirecek olan stüdyo, dünyanın en popüler oyunlarına ev sahipliği yapıyor.

Şirket ayrıca, League of Legends ve VALORANT için çeşitli Ar-Ge projeleri için yeni nesil geliştirme araçları ve sunucular ve prototipler, yeni oyun özellikleri, eklentiler ve konsol bağlantı noktaları yaratan dünyanın önde gelen geliştirme stüdyolarından biridir.

Uzun zamandır endüstri emektarı Geliştirme Stüdyosu Başkanı Molly Mason Boole tarafından yönetilen stüdyo, Riot’un geliştirme stüdyosunun çalışmasında kilit bir rol oynayacak. Molly’nin liderliğinde Riot, Avustralya oyun endüstrisinin uzun vadeli büyümesini sağlamak amacıyla küresel oyun geliştirme yaklaşımını genişletiyor.

Aynı zamanda sektördeki deneyimli stüdyolardan benzer fırsatları kullanarak profesyonelleri bünyemize katmaya devam etmek hedefimizdir. Avustralya’nın en büyük oyun geliştirme stüdyolarından biri olan stüdyo, World of Tanks ve World of Warships dahil olmak üzere konsollarda ve PC’de yayınlanan birçok oyun üzerinde çalıştı.

Bigworld Technology’nin ödüllü teknolojisi, stüdyonun 2012’de Wargaming’e katılmasında önemli bir faktördü. Stüdyo Wargaming’e katılmadan önce Bigworld Technology, 30’dan fazla MMO ile çevrimiçi oyun oynamayı destekledi.

Ayrıca, tek bir MMO sunucusunda en çok eşzamanlı çevrimiçi oyuncular için Guinness Dünya Rekorunu elinde tuttu. Wargaming, Bigworld teknolojisine sahip olmaya ve ürünlerinde kullanmaya devam edecek.

Riot, Bigworld Technology’nin Wargaming’e katılmasından on yıl sonra stüdyoyu satın aldı ve stüdyo dünyanın en popüler oyunlarından bazılarını üretti. 25 yılı aşkın oyun deneyimiyle bu Avustralya stüdyosu, bölge ve sektördeki en yenilikçi ekiplerden biri olduğunu kanıtladı. Stüdyonun tüm geliştirme ekibi Riot Sydney’de olacak ve mevcut yayın ekibi Wargaming ile çalışmaya devam edecek.

5 Beğen