Resident Evil 4 Remake VR Modu Hazırlanıyor

Resident Evil 4 Remake VR Modu Hazırlanıyor

Resident Evil 4 Remake VR Modu Hazırlanıyor

Capcom, PlayStation VR2 sahiplerini sevindirecek bir duyuruya imza attı. Bugün prestijiyle Resident Evil 4 Remake VR çalışmaları başladı. Bizleri bekleyecek tecrübe hakkında rastgele bir ayrıntı verilmemiş olsa da, öğrenmek için fazla beklemek durumunda olmayabiliriz.

Resident Evil 4 Remake ile buluşmaya çabucak hemen bir aylık bir vakit kaldı. PC, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan oyun ile 24 Mart 2023 tarihinde buluşacağız. Capcom tanıtımlara sürat vermişken, bugün Gran Turismo 7, Horizon Call of the Mountain ve Resident Evil Village dahil pek çok oyun ile çıkmış olan PlayStation VR2 sonrasında, yine üretimin da sanal gerçeklik aygıtı için uyumluluk güncellemesi alıp almayacağı merak konusu olmuştu.

Resident Evil 4 Remake VR Modu Resmiyet Kazandı

Japon oyun devi tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımla, bu tarafta bir çalışmanın başladığı resmi olarak duyuruldu. Şimdilik, çıkış tarihi dahil, rastgele bir ayrıntı verilmemiş olsa da PlayStation VR2 sahibi PlayStation 5 kullanıcılarına fiyatsız indirilebilir içerik olarak sunulacak. Merak edilen ayrıntıların ise yakın bir vakitte paylaşılacağı söylenmiş.

Bildiğiniz üzere Capcom, Resident Evil 7: Biohazard ve Resident Evil Village oyunları için de sanal gerçeklik aygıtı ile oynamak için dayanak sunmuştu. Bununla birlikte, Resident Evil 4 için de misal bir dayanağın Oculus Quest 2 ile sunulmuştu. Bu açıdan baktığımızda, büyük ihtimalle Oculus Quest 2 versiyonundaki metot PlayStation VR2 versiyonu için de uygulanacak. Elbette resmi ayrıntılar açıklandığı vakit net bir biçimde anlayacağız.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen