Rainbow Six Siege 2023 İçerik Yol Haritası Ayrıntılandırıldı

Rainbow Six Siege 2023 İçerik Yol Haritası Ayrıntılandırıldı

Rainbow Six Siege 2023 İçerik Yol Haritası Ayrıntılandırıldı

Fransız yayıncı için büyük kıymet arz eden Rainbow Six Siege, yakaladığı popülarite ile içerik manasında desteklenmeye tam gaz devam ediyor. Aralık ayı prestijiyle başlayan yedinci yılın son dönemi ile çapraz platform dayanağı de kazanan oyunda sekizinci yıla giriyoruz. Bu bağlamda, Rainbow Six Siege 2023 içerik yol haritası hakkında tüm ayrıntılar da netleşti.

Rainbow Six Siege 2023 İçerik Yol Haritası Neler Getiriyor?

Yeni yıldaki her bir dönemde yeni bir operatör takıma katılacak. Açılışı ise Brezilyalı Brava ile yapacağız. Bu operatör, 7 Mart 2023 tarihinde başlayacak ve anti-fare ve klavye sistemini de devreye sokacak olan Commanding Force operasyonu ile gelecek. Kendisi düşmanların elektronik aygıtlarını hem etkisiz hale getiriyor hem de duruma nazaran kullanımına ortak olabiliyor.

İkinci dönemde, takıma katılacak olan bir öbür yeni operatör İsveçli olacak. Bunun dışında, Consulate haritasının bodrum ve ikinci katındaki bomba siteleri ve Frost isimli operatör revizyondan geçirilecek. Ayrıyeten atış poligonlarında da güncellemeye gidilecek.

Üçüncü dönem ise Güney Koreli bir operatör getirecek. Yeni dönem ile Quick Match revizyondan geçirilecek iken, Quick Match 2.0 modunun ekleneceği söyleniyor. Ayrıyeten müdafaadaki oyuncular için holografik duvar oluşturan yeni bir ikincil aygıt ve yeni başlayanlar için oyunun mekaniklerini öğrenme ismine yeni bir oynanabilir rehber de eklenecekmiş.

Yılın son dönemi ise hem yeni bir harita hem de Blitz ve Montagne üzere kalkanlı operatörler için düzenleme getirecek. Artık kalkanın ardında şarjör değişimi yapabilmek mümkün olacak. Ayrıyeten etraf dumanla kaplıyken bile nerede kim var görebileceğiniz yeni bir yetenek de eklenecek. Ne var ki buna karşılık olarak nişan almadan ateş edebilmek dördüncü dönemde kalkanlı operatörler için mümkün olmayacak. Dördüncü dönemdeki bir öteki yenilik ise yapay zeka tabanlı müdafaa olacak.

Sezonlara ek olarak, Ubisoft tarafından oyun içindeki prestiji yüksek olan oyunculara Alpha Pack armağanı üzere yeni seçenekler ekleyerek prestij sistemini de güzelleştirecek. Bunun yanı sıra, her bir maç sonrasında oyunculara her bir ekip arkadaşı ile yaşadığı tecrübe üzerine geri bildirim yapabilme imkanı da sunulacak. Oyunun güvenlik sistemi de hileciler ile gayret etmek ve siber atakları azaltmak ismine geliştirilecekmiş.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen