PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem

PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem

PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem

PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem, Oyun sever takipçilerimiz için PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem başlığı altında geniş bir şekilde bilgi verelim istedik.. Makalemizin içinde sizlerin yaptığı PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem arayışınız ile alakalı geniş bilgiler yazımızın içindedir..

PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? İşte 3 basit yöntem

FPS oyunlarında kasma oyuncunun başarısını büyük ölçüde etkiler. Bu durum aslında tüm oyun türleri için geçerli. Lakin FPS oyunlarında kasma sorunu çok daha yüksek keyif kaçırır. Özellikle CS:GO, Valorant ve PUBG gibi oyunları oynayan kullanıcılar, kasma ve yırtılma konularından sürekli olarak şikayet eder. Peki FPS nedir? PUBG FPS arttırma nasıl yapılır? Hangi işlemler neticesinde daha rahat PUBG oynayabiliriz? Tüm bu soruların cevabını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

FPS nedir? Ne anlama gelir?

FPS denildiğinde iki farklı anlamı olduğunu söylemekte yarar var. Birincisi oyun türü. Birinci şahıstan bakış açısının hakim olduğu oyun türlerine FPS denir. İkinci anlamı ise Frame Per Second. Tek saniyede ekrana aktarılan kare sayısı. Bu kare sayısı yükseldikçe oyunun akıcılığı artar, oyundan alınan keyif ve performans adeta tavan yapar. Oyunun akıcılığını arttıran “Frame Per Second“, yani Türkçesi ile “Saniyedeki Kare Hızı” nasıl arttırılır buna inceleyeceğiz.

PUBG FPS arttırma işlemi nasıl yapılır?

PUBG FPS arttırma işleminin birden fazla yolu olduğunu altını çizelim. Anlatacağımız işlemler aracılığıyla PUBG oyununda düşük FPS sıkıntısı çeken kullanıcılarımız oyununu daha akıcı bir biçimde oynayabilir.

Oldukça popüler olan ve PUBG FPS arttırma işleminde “olmazsa olmaz” olan yöntem: Driver, yani sürücü güncellemek. Bu işlem de bi hayli basit. Yapmanız gerekenler;

  • Ekran kartınızın marka ve modelinden emin olun. (AMD mi? Nvidia mı? Bir başkası mı?)
  • Daha ardından ekran kartı markanızın web sitesine girin ve “Sürücüler” kısmını bulun. (Nvidia kullanıcı iseniz buraya,AMD Radeon kullanıcısı iseniz buraya tıklayabilirsiniz.)
  • Bu alanda kendi ekran kartınızın modelini bulup indirmeniz gerekiyor.
  • İndirme bittikten sonra dosyayı kurup bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

3. Yöntem: Ekran kartına overclock yapmak

Bilgisayarımızın her parçası ayrı ayrı bi hayli mühim; fakat şüphesiz ekran kartları ayrı bir yer tutmakta. Bu pahalı ve kuvvetli aletler ise bilgisayarımızda tam performans ile çalışmıyor. Yani ekran kartları içerlerinde büyük bir canavar yatıyor. Bu canavarı görülmektedirmak için kullanılan yöntemse overclock. Ayrıca işlemciye de uygulanabilen bu yöntem, cihazı planlandığından daha bi hayli hızlı bir hale getiriyor. İşlemin temel mantığı ise çekirdeklerin saat hızını arttırmakta yatıyor.

Yani Overclock işlemi ile ekran kartı ve işlemcinin GHz’i arttırılıyor. Bu da performansı direkt etkilemekte. Ayrıca işlem tüm işlemci ve ekran kartları için aynı yollardan yapılmazken, her ekran kartı ve işlemci için değişik kombinasyonlar kullanılıyor. Overclock’un nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız ekran kartı yahut işlemci modelinizin sonuna “Oveclock” ekleyerek Google’da aratın. Sonuçlardan çıkacak rehber videolardan bilgi alabilirsiniz.

PUBG donma sorunuPUBG fps arttırmaPUBG FPS arttırma nasıl yapılırPUBG FPS arttırma nasıl ypılırPUBG FPS arttırma metotlarıPUBG kasıyor

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:normal; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

17 Beğen