PS5 için Yeni Kablosuz Kulaklıklar Geliştiriliyormuş

PS5 için Yeni Kablosuz Kulaklıklar Geliştiriliyormuş

PS5 için Yeni Kablosuz Kulaklıklar Geliştiriliyormuş

Sony, PlayStation 5 için yeni ekipmanlar üretmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere yakın bir vakit evvel özelleştirilebilir DualSense kolu DualSense Edge satışa sunulmuştu. Ülkemizde 6599 TL fiyat etiketiyle satışa sunulan kolun sonrasında, görünüşe nazaran Japon teknoloji devi tarafından PS5 için yeni kablosuz kulaklıklar üzerinde çalışılıyor.

Insider Gaming sitesi üzerinden Tom Henderson tarafından edinilen bilgiye nazaran, bahsi geçen biri kulak içi ve oburu de kulak üstü kablosuz kulaklıkların 2023 finansal yılının sonlarına gerçek satışa sunulması bekleniyor. Bu da tahminen 2024 yılının Mart ayına denk gelecek olabilir.

PS5 için Yeni Kablosuz Kulaklıklar Geliyor

Şirket içinde Project Nomad olarak nitelendirilen kulak içi kulaklık beş saate kadar pil ömrü olacakmış. USB-C kablosu ile şarj edebileceğimiz bir ünite ile gelecek iken, birebir kablo ile yazılım güncellemesi de yapacakmışız.

Kod ismi Voyager olan öteki ise Project Nomad ile tıpkı vakitlerde satışa çıkacakmış. INZONE H7 ile misal işlevlerinin olacağının söylenmesi dışında bir bilgi bulunmuyor.

Bildiğiniz üzere PlayStation 5 konsolunun üç boyutlu ses takviyesi var ve bunu destekleyen donanımlarda ve oyunlarda, kıssanın bizi götürdüğü cihanları tam manasıyla hissedebilmemiz mümkün oluyor. Şimdilik resmiyet kazanmamış olsalar da, duyurulmalarını beklediğimiz bu kulaklıkların da Tempest 3D Auto dayanağı sunacağına kuşkumuz yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen