PS Plus Mart 2023 Oyunları Duyuruldu

PS Plus Mart 2023 Oyunları Duyuruldu

PS Plus Mart 2023 Oyunları Duyuruldu

Yeni güne yeni State of Play yayını ile başladık. PlayStation VR2 için çıkanlar ve Suicide Squad: Kill The Justice League dahil toplamda ondan fazla oyunun gösterildiği yayın sırasında, PS Plus Mart 2023 oyunları da duyuruldu. Ne var ki bu kere hem Essential hem de Extra ve Premium / Deluxe planları için abonelere sunulacak olanlar topluca duyuruldular.

PS Plus Mart 2023 Oyunları Hangileri Olacak?

Kısa bir fragman ile yapılan duyuruya nazaran, Essential aboneleri için Battlefield 2042 (PS4 ve PS5), CODE VEIN (PS4) ve Minecraft Dungeons (PS4) oyunları 7 Mart 2023 Salı günü prestijiyle indirilmeye açılacak.

  • Battlefield 2042 (PS4 ve PS5)

Yeni oyunda, Birleşik Devletler ve Rusya taraflarının karşı karşıya geldiği bir savaşın patlak verdiği yakın bir gelecek teması işleniyor. Seçin bir askeri birliği komuta edeceğimiz Battlefield 2042’de, harika güçler de bizim yanımızda olacak. Yeni bir dünya savaşı patlak verecek iken, askeri birliktekilerin yeteneklerini kullanarak geleceği şekillendireceğiz.

  • CODE VEIN (PS4)

Yakın bir gelecekte geçen oyunda, gizemli bir hastalık dünyayı yok oluşun eşiğine getiriyor. Yıkımın ortasında ise Vein ismi verilen saklı bir topluluk var. Oyun boyunca arkadaşlarınız ile birlik oluşturarak geçmişinizi ortaya çıkartıp, Code Vein içindeki kabustan kaçabilmek için şiddetli bir maceraya atılacaksınız.

  • Minecraft Dungeons (PS4)

Herhangi bir sınıf sisteminin bulunmadığı Minecraft Dungeons, Minecraft ile tıpkı cihanda geçiyor ve şeytani Arch-Illager ile gayret ederek köylüleri kurtarmaya çalışıyorsunuz. İster tek başınıza yahut isterseniz de kooperatif dayanağı ile dört arkadaş bir ortaya gelerek oynayabildiğiniz oyunda, zindanları araştırıyor ve rastgele yaratılmış düşmanlar, tuzaklar, bulmacalar ve kısım sonu düşmanları ile de uğraş ederek hazine bulmaya da çalışıyorsunuz. Oyun boyunca kanyonlardan bataklıklara ve madenlere kadar gezeceğiniz birçok yer ve buralarda karşılaşacağınız düşmanlara karşı kullanabileceğiniz birçok yeni silah ve eşya olacak. İlerleyen vakitlerde silah geliştirmeleri açarak özel hücumlar da yapabiliyorsunuz.

Mart Ayının PS Plus Kataloğuna Eklenecek Extra ve Premium Deluxe Oyunları

  • Uncharted: Legacy of Thieves Collection

PC ve PlayStation 5 için çıkmış olan koleksiyon paketi, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve Uncharted: Kayıp Miras oyunlarını içeriyor. Nathan Drake için kapanış perdesi olan son oyunda, karakterimiz ağabeyi Sam Drake ile uzun vakittir kayıp olan Kaptan Avery’nin kayıp hazinesini bulmak için yola çıkıyor. Uzun soluklu macerada, kayıp korsan kolonisinin bulunduğu Libertalia’ya kadar uzanıyoruz.

İkinci ve üçüncü oyunda yardımcı karakter rolündeki Chloe Frazer’ın ana karakter rolünde olduğu Uncharted: Kayıp Miras’ta, Hindistan topraklarındaki Batı Gat Dağları’na gidiyoruz. Hedefimiz ise Ganeş’in Altın Fildişini bulmak olacak.

  • Rainbow Six Extraction

İster tek başınıza isterseniz de üç kişi kooperatif oynayabileceğiniz Rainbow Six Extraction’da, New Mexico’dan başlayarak farklı bölgeler boyunca ilerleyip karantina altındaki bölgelere baskın düzenleyecek ve Arhaens ismi verilen ölümcül yaratık tehdidinin ardındaki gizleri ortaya çıkartacağız. Atılacağımız tehlikeli misyonlar, bölgelere nazaran farklılık gösterecek iken düşmanlarımız da gitgide kuvvetli hale gelecekler.

  • Immortals Fenyx Rising

Hikayeye nazaran, Fenyx rolünde olacağız ve Yunan ilahlarını karanlık bir lanette kurtarmak için uğraş edeceğiz. Her biri ilahlardan esinlenilmiş yedi farklı bölgeye ayrılan bir açık dünyada geçecek olan senaryo boyunca, Achilles’ın kılıcı ve Daidalos’un kanatları üzere tanrısal güçlerini kullanarak Cyclops ve Medusa dahil güçlü mitolojik canavarlar ile hem havada hem de karada savaşacağız. Çatışmalar sırasında ok dahil çeşitli silahlar ve telekinezi dahil çeşitli yetenekler kullanabileceğiz. Oyunda ayrıyeten çözülmeyi bekleyen bulmacalar da olacak.

  • Tchia

Awaceb, PC (Steam) ve Stadia için geliştirilmekte olan açık dünya macera oyunu Tchia’yı duyurdu. Oyuna ismini veren bir karakteri yöneteceğimiz oyunda, Tchia’nın karşınıza çıkan rastgele bir hayvanın yahut nesnenin denetimine geçebileceğiniz özel bir yeteneği var.

Senaryo boyunca bir noktadan öteki bir noktaya gidebilmek, bulmacaları çözebilmek ve gizleri ortaya çıkartabilmek için, oyunda sunulacak olan farklı oynanış mekaniğini ve yetenekleri kullanmak durumunda olacaksınız. Bir kuş olarak havada uçabilecek olmanın yanı sıra, bir balık olarak okyanusu keşfedebilir yahut köpek olarak hazine için kazabilirsiniz. Oyunda otuzdan fazla hayvan ve yüzlerce nesne sizi bekleyecek.

Oyunda ritim bölümleri sırasındaki öykü anlarında kullanabilir yahut özel bir olayı tetikleyebilmek için kilidi açılabilir bir melodi çalabileceğiniz bir Ukulele olacak iken, karakterinizin kıyafetini ve salının görünümünü değiştirebileceğiniz birçok farklı özelleştirme eşyası bulunuyor. Ayrıyeten el feneri, pusula ve kamera üzere cümbüş araçlarını da açabilmeniz mümkün olacak.

  • Ghostwire Tokyo

Hikayesi, bizleri ismini aldığı Tokyo’ya götürecek. Visitors ismi verilen dünya dışı ruhların kenti istilası altında olan kentte, Doğaüstü güçlere sahip olan Akito olarak biz ise, bu ruhlar ile gayret eder iken, yaşanan bu tuhaf olayların gerisindeki gizemi ortaya çıkartabilecek olan Hannaya maskesi giyen bir küme ile karşı karşıya geleceğiz.

Kaynak: Turuncu Levye

3 Beğen