PlayStation VR2’nin Üretimi Yavaşlatıldı: Yetersiz Ön Sipariş Sayısı!

PlayStation VR2’nin Üretimi Yavaşlatıldı: Yetersiz Ön Sipariş Sayısı!

PlayStation VR2’nin Üretimi Yavaşlatıldı: Yetersiz Ön Sipariş Sayısı!

 
Sony Interactive Entertainment oyunculara sunulacak olan sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR2’nin üretiminde yavaşlama kelam konusu. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre 22 Şubat 2023 tarihinde piyasaya sürülecek olan bu başlık, ön sipariş sayısı konusunda beklentileri karşılayamadı.
 
PlayStation VR2 başlığının üretim maksadı düşürüldü
 
 
 
Piyasaya sürüldüğü birinci gün 30’dan fazla oyunun yer alacağı PlayStation VR2 başlığı, birinci amaç beklentilerini karşılayamadı. Nisan ve Mart ayları ortasında 1,5 milyon adede kadar üretim yapılması planlanan başlığın üretim amacı Şubat ayında 1 milyona kadar düşürüldü. Başka bir rapora nazaran ise Sony, başlangıçta 2 milyon adetlik bir üretim gayesi belirlemişti.
 
Sony Interactive Entertainment tarafından yeni jenerasyon bir başlık olarak 22 Şubat 2023 tarihinde piyasaya sürülecek olan PlayStation VR2, birçok oyunu ve özelliği kullanıcılara sunacak. Birinci etapta 30’dan fazla oyunu kullanıcılara sunacak olan bu başlık, PS5’in gücünden yararlanacak. 
 
Kullanıcılarla buluşacak oyunlar ortasında ise After the Fall, Cities VR, Horizon Call of the Mountain, The Dark Pictures: Switchback VR, Gran Turismo 7, Jurassic World Aftermath Collection, The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution ve daha fazlası yer alacak. Temel PlayStation VR2 kutusu içerisinde de PlayStation VR2 kulaklığı, Sense denetleyicileri ve Stereo kulaklıklar yer alacak. 
 
PS VR2 şu anda 549.99 dolardan ön sipariş verilebiliyor. Bunun yanı sıra Horizon Call of the Mountain paketi 599.99 dolardan satılıyor.

Kaynak: Kısım Sonu Canavarı

2 Beğen