PlayStation 5 Pro Şeklinde Piyasaya Sunulacak Mı ?

PlayStation 5 Pro Şeklinde Piyasaya Sunulacak Mı ?

PlayStation 5 Pro Şeklinde Piyasaya Sunulacak Mı ?

Sony’nin bir sonraki konsolunun PlayStation 5 Pro olacağı sır değil ve bugün konsolla ilgili yeni iddialar da gündeme geldi.

Oyun sektöründeki kullanıcılar, yeni konsolun geliştirici kitinin oyun stüdyolarının kullanımına sunulacağından emin.

Sony’nin 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen ve depolama sorunlarına rağmen başarıyla satılan konsolu PlayStation 5, yakında bir kardeşini ağırlayacak.

Sony, PlayStation 4 serisine benzer şekilde 5’in bir ‘Pro’ modelini piyasaya sürecek. PlayStation 5 Pro’nun çıkış tarihi ve özellikleriyle ilgili resmi bir açıklama yok ancak konsolla ilgili bugün yeni iddialar ortaya çıktı.

Bu iddia, GTAForums’da oyun dünyasının bilinen isimlerinden “Tez2” isimli bir kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Bilgi paylaşımı ve daha sonra doğrulanmasıyla ünlenen Tez2, PlayStation 5 Pro olarak bilinen bir geliştirici kitinin birkaç AAA oyun stüdyosuna sevk edildiğini duyurdu. Bir kullanıcı, diğer geliştiricilerin de bu kiti yeni yılın başında alacağını belirtti.

Tez2, bu kitin işlevselliği veya PlayStation 5 Pro’nun donanımı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ancak bu iddiaların doğru olduğunu düşünürsek PlayStation 5 Pro’nun çıkması için bir yıldan biraz fazla beklememiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Peki PlayStation 5 Pro neler sunabilir?

Aslında şu ana kadar yeni PlayStation 5 modeli hakkında çok az şey paylaşıldı.

Ancak yeni model için beklenen iyileştirmeler arasında 1440p video çıkışı desteği, Dolby Atmos uyumluluğu ve ışın izleme yer alıyor.

Oyunda aktifken 4K çözünürlükte 60 FPS. Elbette beklenen yenilikler arasında 8K çözünürlük desteği de yer alıyor.

PlayStation Çıkışı

PlayStation (resmi olarak kısaltılmış PS, ancak halk arasında PS1 veya PSX olarak bilinir), Sony Computer Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir ev video oyun konsoludur.

Konsol, 3 Aralık 1994’te Japonya’da ve Eylül 1995’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da piyasaya sürüldü. PlayStation, aynı adı taşıyan ilk oyun konsolu ve taşınabilir oyun cihazıydı. Beşinci nesil oyunların bir parçası olarak PlayStation, o zamanlar Nintendo 64 ve Sega Saturn’e rakip olarak piyasaya sürüldü.

2000 yılında konsolun Psone adı verilen daha ince bir versiyonu, o güne kadar satılan orijinal gri konsolun yerini alarak PlayStation 2’nin gelmesinin önünü açtı.

2 Beğen