PlayStation 5 oyun ekranı paylaşma özelliği getiriyor

PlayStation 5 oyun ekranı paylaşma özelliği getiriyor

PlayStation 5 oyun ekranı paylaşma özelliği getiriyor

Birinci büyük sistem yazılımı güncellemesi olarak da bilinen PlayStation 5 güncellemesi birtakım ek özellikler kazandı. Ayrıyeten kimi iyileştirmelere yer verildi. Buna nazaran Sony bu güncellemenin bütün dünyadaki PlayStation 5 sahiplerine gönderileceğini tabir etti. Bu güncellemenin göze çarpan 2 ayrıntısı oyunların uyumlu harici USB şoförleri depolaması ile ilgili oldu.

Oyunlar ve oyun konsolları en fazla güncelleme alan platformlar içerisinde yer alıyor. Ayrıyeten dünyanın en süratli gelişen dalının yeniden oyun kategorisinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle hem konsol üreticileri hem de oyun geliştiricileri buna çok dikkat ediyor.

Geliştiriciler tarafından sunulan bu yeni güncelleme ile birlikte paylaşımlı oyun denilen bir kavram ortaya çıkıyor. Hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4 oyuncuları parti küme oyunlarını paylaşma fırsatı yakalıyor.

Gelen son ayrıntılara nazaran Share Play özelliği ile oyunları deneyimlemek bile mümkün olacak. Her iki biçimde de oyun konsolu sahiplerinin karlı çıkacaklarını söyleyebiliriz. Ayrıyeten gelen son güncellemeye nazaran oyun kitaplığını özelleştirme, ekran yakınlaştırma ve istatistik ekranı üzere birtakım ek ayrıntılar gelecek.

Bu güncelleme süratli bir halde bütün oyun konsolu sahiplerine iletilecek. Böylelikle yaşanabilecek aksaklıklar giderilmiş olacak. Bu seferki güncellemenin hem hafıza hem de şahsileştirme açısından değerli olduğunu söyleyebiliriz.

10 Beğen