Pixel 6, Android 12 Beta 4 Sızıntısı ile şekillendi

Pixel 6, Android 12 Beta 4 Sızıntısı ile şekillendi

Bir XDA Developers üyesi cstark27, ‘gn1_wide_p21’ başlıklı yeni APK sızıntısında, Pixel 6 serisine ait birincil sensörün 50MP Samsung GN1 olacağını öne süren bir dize buldu. Ayrıca üye, aşağıdaki kod adlarına sahip beş Google cihazıyla eşlenen bir referans olan ‘g5123b’ modeme bir referans da keşfetti:

 

  • Oriole-Pixel 6
  • Raven- Pixel 6Pro
  • Yayınlanmamış Google katlanabilir akıllı telefon
  • Slider- Sürgülü ekranlı, muhtemelen piyasaya sürülmemiş Google ahizesi
  • Beşinci anonim cihaz

‘g5123b’ modem sızıntısı, Samsung’un Exynos 5123’ünün bu telefonların beşi için de geleceğini ve bunların içinde Pixel 6 ve varyantları da olacak.

Önemli bir özellik diyeceğimiz bilgilerden biri hem mmWave hem de 6GHz altı ağları destekliyor; bu, her iki amiral gemisinin de Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak bulunmasının beklenmesinin bir nedeni. Google’ın Tensor’unun da Samsung’un 5nm teknolojisi kullanılarak seri üretilmesi bekleniyor ve daha önce özel SoC’nin Exynos ailesinin yayınlanmamış bir üyesi olacağına dair bir söylenti vardı.

Bu sızıntıyla birlikte, Google ve Samsung’un sağlam bir ortaklığa sahip olacağı da doğrulandı ve Qualcomm, Snapdragon yonga setlerine kadar Google ile çalışmaya devam edeceğini söylese de, bunun gerçekleştiğine dair henüz bir kanıt göremedik.

kaynak:donanimgunlugu.com

7 Beğen