Önümüzdeki 1 Yılda 5 LotR Oyunu Çıkacak

Önümüzdeki 1 Yılda 5 LotR Oyunu Çıkacak

Önümüzdeki 1 Yılda 5 LotR Oyunu Çıkacak

Bu yıl Lord of the Rings oyunlarına boğulacağız. Olağan ki rastgele bir erteleme haberi ile karşılaşmazsak. Embracer Group, önümüzdeki 1 yılda 5 LotR oyununun satışa sunulacağını teyit etti. Ayrıntılar haberimizde.

İsveçli görüntü oyun holdingi, 2022 yılının Ağustos ayı prestijiyle The Lord of the Rings markasının haklarına, Middle-Earth Enterprises satın alımı ile sahip olmuştu. Şimdilik yeni bir oyun görebilmiş olamasak da, çalışmalar devam ediyor.

Embracer Group, yakın bir vakit evvel, geride bıraktığımız çeyreğe ait finansal raporunu yayınladı. Belirtilene nazaran 2024 yılının Mart ayına kadar, dış geliştirme ortakları tarafından üzerinde çalışılan beş The Lord of the Rings oyunu ile karşımıza çıkılacak.

Önümüzdeki 1 Yılda 5 LotR Oyunuyla Buluşacağız

Bahsi geçen oyunlardan üç adedini aslında biliyoruz. O denli ki bunlardan bir tanesi Free Range Games tarafından geliştirilen ve North Beach Games tarafından da yayınlanacak olan The Lord of the Rings: Return to Moria ve oburu ikisi de Deadalic Entertainment tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanacak olan The Lord of the Rings: Gollum ve Electronic Arts yayıncılığında Capital Games tarafından taşınabilir aygıtlar için geliştirilen The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth olacak.

Bunların dışında, Private Division ve Weta Workshop iştirakinde geliştirilen dördüncü ve gizemli beşinci oyun hakkında rastgele bir şey söylenmiş değil. Fakat önümüzde bir yıllık bir mühlet olduğunu düşünecek olursak, yaz mevsiminde merak edilen ayrıntıları öğreneceğiz üzere görünüyor.

The Lord of the Rings: Return to Moria Hakkında

2023 yılının ilkbahar aylarında Epic Games Store mağazasına özel olarak çıkacak olan yeni oyun, kooperatif hayatta kalma yapısında olacak. Bizi kitap serisinin ötesine geçirecek ve Middle-Earth diyarının dördüncü çağına götürecek. Lord Gimli Lockbearer tarafından Sisli Dağlar bölgesine çağırıldığımız kıssaya nazaran, Dwarves birliğinin denetimine geçerek kayıp çalıntı malları Moria’dan almak durumunda olacağız.

Hayatta kalmak için güç birliği yapmanın yanı sıra, üretim yapmak, inşa etmek ve sembolik madenleri araştırmak durumunda kalacağız. Alışılmış ki bizleri bol bol tehlikeli durumlar da bekleyecek.

The Lord of the Rings: Gollum Hakkında

J.R.R. Tolkien tarafından yazılan kıssaya sadık kalınacak ve Gollum karakterine dair bilinmeyenlerin anlatılacağı aksiyon oyununda, Kara Kule’deki esaret yıllarından Mirkwood Elfleri’nin yanındaki vakte kadar olan her şeyi öğreneceğiz.

The Lord of the Rings: Gollum, Baş Dizayncı Martin Wilkes tarafından belirtilene nazaran çoğunlukla savaşın olmadığı bir oyun olacak. Yolunuza çıkan düşmanlarınızı silah kullanımı olmayacağı için direkt değil de, dikkatlerini dağıtarak saklılık yolu ile ortadan kaldırmak durumunda olacaksınız. Bununla birlikte, arkadaşlarınızın yeteneklerinden de faydalanabileceğiniz vakitler da olacak.

Oynanış açısından tarzınızın ve vereceğiniz kararların da Gollum üzerinde bir tesiri bırakacağını söylemeden geçmeyelim. Smeagol ile karşı karşıya geldiği kişilik çatışmasında karanlık tarafın mı yoksa Smeagol’un mu kazanacağına direkt siz karar vereceksiniz.

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth Hakkında

Capital Games tarafından Middle-Earth Enterprises işbirliğinde geliştirilmekte olan oyun, fiyatsız olarak oyuncuların ile buluşturulacak. The Lord of the Rings macerasının sunulacağı söylenen oyun, J.R.R. Tolkien edebi yapıtlarından esinlenilecek ve hem eski hem de yeni oyunculara markanın fantastik dünyasını, macera, strateji ve toplumsal rekabet tecrübesi ile bir ortada sunan Rol Yapma Oyunu olacak.

Etkileyici bir kıssa anlatımı, sıra tabanlı çatışma mekaniği, derin bir koleksiyon sistemi ve The Lord of the Rings ve The Hobbit evreninden birçok karakterinin yanı sıra, oynanış olarak kozmosa kazınmış olan çeşitli öykülerdeki büyük kötülüklere karşı verilen savaşlar husus alınacak.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen