Neler Duyuyoruz? Microsoft’tan Bitcoin Hamlesi Geldi

Neler Duyuyoruz? Microsoft’tan Bitcoin Hamlesi Geldi

Neler Duyuyoruz? Microsoft’tan Bitcoin Hamlesi Geldi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Microsoft’un insanların dijital kimliklerini korumalarına yardımcı olmak amacıyla BTC kullandığı projeyi içeren bir makale yayınladı. Büyük ilgi toplayan bu makalenin detayları ise teknoloji devlerini kıskaca almış durumda.

Bağlantı noktaları oluşturulacak

CEO Michael Saylor, Bitcoin’in insanların dijital kimliklerinrumaları için nasıl kullanıldığını içeren önemli bir makale yayınladı. Dijital teknolojinin küresel anlamdaki devlerinden Microsoft, yayınlanan bu proje ile Merkezi Olmayan Tanımlayıcı (DID) sistemini oluşturmak isteyen ION projesine atıfta bulunuyor. Bu tanımlayıcılar kullanıcıların internette gezinirkenki bütün faaliyetleri için bağlantı noktaları oluşturacak.

Veriler koruma altında!

Bu projeye göre misafirlerin internet üzerindeki tüm özel alanları ve gizlilikleri herhangi yaşanabilecek güvenlik ihlallerinden, veri kayıplarından, veri sızıntılarından ve devlet gözetiminden korunacak. Aynı zamanda kullanıcılara kendi özel verilerini sahiplenme hakkı verilerek büyük firmaların kişisel verileri denetim altına almasına ve işlerine geldiği şekilde kullanmasına engel olunacak.

Büyük şirketler kişisel verileri kullanamayacak.

Ortaya çıkış amacı merkezi otoritelerin para üstündeki hakimiyetlerini ortadan kaldırmak olan Bitcoin ile benzer amaçlarla çalışan ION projesi de çevrimiçi kimlikler üzerinde büyük şirketlerin hareketlerini sınırlandırma amacı taşıyor. ION’un internet sitesinde “ION, Bitcoin blok zinciri üzerinde çalışan Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar için bir ikinci katman ağıdır.” ibaresi yer alıyor.

Güvenlik amaçlanıyor!

Teknoloji devi Microsoft tarafından paylaşılan “Merkeziyetsiz Kimlik” içeriğine göre şirketin amacı kişilerin dijital verilerini farklı şekillerde paylaşmak yerine güvenli bir bulut alanı kullanması gerektiği yönünde.

KAYNAK:onedio.com

10 Beğen