Microsoft Vites Yükseltti: NVIDIA’yla da 10 Yıllık Muahede

Microsoft Vites Yükseltti: NVIDIA’yla da 10 Yıllık Muahede

Microsoft Vites Yükseltti: NVIDIA’yla da 10 Yıllık Muahede

Microsoft tarafından yapılan yeni duyuru ile NVIDIA ile de bir muahede imzalandı. Amerika menşeli şirket, Activision Blizzard satın alımı için kartlarını masaya koymaya devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Dün sizlerle paylaştığımız haberimizde de aktardığımız üzere, Microsoft ve Nintendo ortasında on yıllık bir mutabakat imzalanmıştı. Activision Blizzard satın alımının sonrasında devreye sokulacak olan bu mutabakata nazaran, Call of Duty oyunları birinci günden içerik ve özellik eksiği olmaksızın Nintendo konsollarına da çıkartılacak. Amerika menşeli şirketin Avrupa Kurulu ile olan kapalı duruşması sonrasında, yeni bir mutabakat daha duyuruldu.

Microsoft ile NVIDIA 10 Yıllık Muahede İmzaladılar

Microsoft tarafından gerçekleştirilen basın konferansı sırasında yapılan yeni duyuru ile NVIDIA ile de bir mutabakat imzalandı. On yıllık bir süreyi kapsayan bu mutabakata nazaran, Minecraft üzere PC platformunda da oynanabilen birinci parti Xbox oyunları da GeForce Now kütüphanesine eklenecek.

Şu an için mutabakatın ne vakit başlayacağı söylenmiş değil. Şayet Activision Blizzard satın alımı tamamlanır ise, yüksek ihtimalle Call of Duty oyunları da bulut oyun servisinin kütüphanesine eklenecek.

Microsoft lideri Brad Smith Nintendo ve NVIDIA mutabakatlarının Activision Blizzard satın alımının çeşitli hükümet düzenleyicileri tarafından onaylanmasını kolaylaştıracağa inanır iken, Xbox işvereni Phil Spencer ise yayınlanan basın bildirisinde şunları söyledi:

“Xbox kendisini insanlara daha fazla seçenek sunmaya ve insanların oynayış formlarını genişletmenin yollarını aramaya adamaya devam ediyor. Bu iştirak, geliştiricilere oyunları eş akışla sunmak için daha fazla yol sunar iken, NVIDIA’nın Call of Duty üzere oyunları dahil etmek için kataloğunu büyütmesine yardım edecek. Oyunculara sevdikleri oyunları oynamak için daha fazla yol sunmaktan ötürü heyecanlıyız.”

Amerika menşeli şirketin Sony tarafında da bir muahede teklifinde bulunduğu söylenmişti. Ne var ki şimdilik bu söylenti ile ilgili rastgele bir gelişme yaşanmış değil. Yakından takip edecek ve yeni bir gelişmenin yaşanması durumunda, en kısa müddette sizlere ulaştırmanın çabasında olacağız.

Kaynak: Turuncu Levye

Beğen