Microsoft ve Nintendo Call of Duty Mutabakatını Tamamladılar

Microsoft ve Nintendo Call of Duty Mutabakatını Tamamladılar

Microsoft ve Nintendo Call of Duty Mutabakatını Tamamladılar

Bugün yapılan resmi duyuru ile Microsoft ve Nintendo Call of Duty mutabakatını nihayete erdirdiler. Ne var ki başlaması için Activision Blizzard satın alımı bekleniyor. Öte yandan, bunun Avrupa Kurulu ile olan görüşme öncesinde kıymetli koz oluyor. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden ve yaşanan yeni gelişmeleri de sizlere aktardığımız Activision Blizzard satın alım sürecinde yeni bir dönemeç yaklaşıyor. Bir evvelki haberimizde de aktardığımız üzere, Birleşik Krallık oyuncuları için daha yüksek oyun fiyatlarının, daha az seçeneğin yahut yeniliğin yanı sıra Microsoft ve Sony ortasındaki değerli rekabetin zayıflayarak oyunculara ziyan verebileceğini düşündüğünü lisana getirmişti, CMA. Buna karşılık olarak birtakım tekliflerde bulunan kuruluş, hem Microsoft hem de Sony tarafına ek müddet vermişti.

Microsoft ve Nintendo Call of Duty Muahedesi Sonuçlandı

Bugün ise Microsoft ismine, uygun bir koz olarak kullanılabilecek kıymetli bir gelişme yaşandı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda, Amerika menşeli şirket tarafından hem Nintendo hem de Sony tarafına mutabakat teklifleri götürülmüştü. Bu tekliflerden Nintendo için sunulan tamamlandı. Satın alımın gerçekleşmesi durumunda ise, on yıl boyunca çıkan her yeni Call of Duty oyunu Xbox konsolları ile birebir gün eksiksiz içerik ve özellik ile Japon şirketin konsollarına da çıkacak.

Nihayete erdirilen bu muahedenin zamanlamasının, Avrupa Komisyonu’nun karşısına çıkacağı günün öncesinde, pek uygun olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu, Microsoft tarafından FTC’ye verilen kelamın sonuna kadar ardında durulduğunun göstergesi oldu. Tarafları ikna edebilmek için de kıymetli bir koz olacak.

Şu an için bu muahedenin başlangıç tarihi belirtilmiş değil. Bunun için elbette Activision Blizzard satın alımının tamamlanması beklenecek ve bu noktada, Avrupa Birliği kararını 26 Nisan 2023 tarihinde verecek. Bununla birlikte, bu yılın Call of Duty oyununun muahedeye dahil olup olmadığı bilinmediği için tahminen önümüzdeki yılla birlikte Call of Duty oyunları da Nintendo konsollarına çıkmaya başlayacaktır.

Kaynak: Turuncu Levye

2 Beğen