Meme Büyütme Estetiği detayları

Meme Büyütme Estetiği detayları

Meme Büyütme Estetiği detayları

Meme büyütme, yetişkinliğe ulaşmış bir kadının memelerinin küçük olması veya simetrik olmaması durumunda yapılan cerrahi bir işlemdir. Meme büyütme ameliyatında meme protezleri kullanılır ve çeşitli nedenlerle yapılabilir. Kadınlar tarafından yaygın bir işlem olan meme büyütme artık neredeyse sıradan hale geldi.

Meme Büyütme Estetiği

Estetik meme büyütme ani kilo kaybı nedeniyle şekil kaybetme, doğum veya emzirme nedeniyle şekil kaybetme gibi vücut şekline göre küçük olan memelere hacim kazandıran bir ameliyattır. Kadınlarda meme kanseri görülme sıklığının artması nedeniyle bu ameliyat zorunlu hale gelmiştir. Mastektomi geçiren kişiye kanser tedavisi sonrası meme protezi takılır.

Meme büyütme estetiğinde Silikon protez, yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Memenin şekli ve hastanın şikayet ve isteklerini göz önünde bulundurarak hangi meme estetiği yönteminin uygulanacağına muayene sonucuna göre karar verilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüslerinizde asimetri varsa, göğüsler küçükse, büyümüyorsa ve tübüler meme şekil bozukluklarında meme büyütme ameliyatı yapılır. Meme estetiği ameliyatı ile tüm bu problemler ortadan kaldırılabilir ve memeler ideal şekline dönebilir.

Sarkan göğüsler estetik meme büyütme ile ideal konumuna ve şekline getirilebilir. Sarkma göğüsler en tatmin edici olmayan kozmetik sorunlardan biridir. Doğum, kilo kaybı veya yaşlanma nedeniyle oluşur. Göğüslerin hacim kaybettiği veya çok yağlı olduğu durumlarda meme küçültme veya kozmetik meme büyütme de gerekebilir. Hastalar için en mutlu estetiklerden biridir.

Meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Göğüs büyütme için kullanılan yöntemler geçici ve kalıcı yöntemler olmak üzere ikiye ayrılarak kişinin ihtiyacına göre şekillenebilir.

Meme büyütme yönteminin başında destekleyici bir sütyen bulunur. Destekli sütyen Bir kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı şekillerde bulabilirsiniz. Günlük yaşamda bir kurtarıcı olarak. Kalıcı olmayan bu yöntem aslında kadınların meme implantları ile ilgili karar verme süreçlerinde büyük rol oynuyor. Göğüs büyüklüğünü geçici olarak değil de kalıcı olarak aynada görmek isteyen kadınlar cerrahi çözümlere yönelmektedir.

Göğüs dekoltesinden veya vücuduna göre meme büyüklüğünden memnun olmayan kadınların meme büyütme yöntemlerini araştırırken karşılaştıkları yöntemlerden biri de akıllı meme dolgu maddeleridir. Silikonu sevmeyenler, ameliyattan korkanlar ve ilk önce nasıl gittiğini görmek isteyenler için mükemmel bir yöntemdir ve beğenirlerse kalıcı olarak takmak isterler. Bu dolgular yüz ve popoya meme büyüklüğüne göre uygulanır ve 1 ile 1.5 yaş arasında değişir.Hyaluronik asit ve çeşitli bitkisel jöleler içeren bu dolguların vücuttan uzaklaştırılması sağlanır.

Meme büyütmenin bir başka yöntemi de otolog yağ greftidir. Genellikle liposuction ile birlikte kullanılan bu yöntem, farklı memelerin benzer büyüklükte olmasını veya meme dokusundaki boşlukların doldurulmasını sağlar. Aynı zamanda geçici bir yöntem olan yağ enjeksiyonu vücuttaki yağ erime hızına bağlı olarak 1-2 yıl kalıcılık sağlar. Bir uzman görüşüne göre kişinin kendisi tarafından alınan yağların ekilmesi yöntemi de kullanılmalıdır. .

En kalıcı ve en sağlıklı meme büyütme yöntemi silikon protezdir. Dokuya uygun, FDA onaylı silikon ömür boyu dayanıklılık sağlar, ancak vücuda zararsızdır. En doğru ve dayanıklı yöntem olan silikon protez, yıllar süren teknolojik gelişim sayesinde vücut ile bire bir hale gelmiştir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Büyük göğüslü kişiler görünümlerinden rahatsızlık duyarlar ve tatmin olmazlar. Daha normal büyüklükte göğüsler istiyorlar. Estetik meme küçültme ameliyatı öncesi gerekli tüm tetkikler yapılır.

Sigara içenlerin sigara içmeden 1-3 hafta önce azaltmaları ve bırakmaları teşvik edilir. Diyabet, tansiyon, kalp hastalığı ve astım gibi kronik hastalıkları olan hastaların hastalıklarını stabilize etmek için tedavilerini ve ilaç alımlarını düzenlemeleri gerekir. Hastaların kan sulandırıcı tedavisi Meme Küçültme işleminden önce ayarlanmalıdır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Estetik öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Sonuç olarak cerrahi bir işlem vardır, bundan sonra dikkatli olunmalıdır. Özellikle meme küçültme ameliyatından sonra yeni şeklin yerinde ve enfeksiyonsuz olduğundan emin olmanız gerekir. Spor, havuz ve aktivitelerden de kaçınılmalıdır.

Ameliyat bittiğinde göğüslerinizi şekillendiren özel bir sutyen giymelisiniz. Bir gün hastanede kalacaksınız ve hastaneden çıktığınızda dren alınacaktır. Ameliyattan sonraki 3. günden itibaren banyo yapılabilir ve aynı gün bandaj değiştirilir. Doğal olarak çözüleceği ve göze çarpmayacağı için ipliği çıkarmaya gerek yoktur. Sütyeninizi 3-6 hafta boyunca giyin. Bir hafta sonra günlük hayatınıza kolayca dönebilir ve ağır olmayan bir işiniz varsa çalışabilirsiniz. İkinci haftadan itibaren hafif sporlar, altıncı haftadan itibaren ağır sporlar yapılabilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı çoğunlukla doku fazlalığı nedeniyle değil, gevşek deri nedeniyle yapılır. Bu ameliyat genellikle doğum yapmış veya kolostomi ameliyatı sonrası aşırı kilo kaybı nedeniyle göğüslerinde sarkma olan kadınlara yapılır.

Meme dikleştirme operasyonları kendi dokuları ile yüz germe şeklinde yapılabileceği gibi, daha fazla derinin restore edildiği protez ile de yapılabilmektedir.

Cilt eski haline getirildikten sonra hastanın meme uçları ideal boyutuna getirildikten sonra kas altına bir protez yerleştirilir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında hasta aynı gün taburcu edilebilir. Bu hastalarda yeterli doku yoksa bazen dren takılmaz.

Hastalar çıkarken sutyen takarlar, günlük hayata daha çabuk dönebilirler ve spor aktivitelerine daha erken başlarlar. Bu ameliyattan önce hastanın ihtiyacı olan tek şey ideal kiloya ulaşmaktır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüsleri sarkık olan ve bundan rahatsızlık duyan kadınlara meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Yeterli meme büyüklüğünüz varsa, meme dikleştirme işlemini gerçekleştirmeniz yeterlidir. Sırayla basit bir meme büyüklüğü testi yapılarak Göğüsler avuç içine çekilir.

Elde edilen boyut bir kadın için yeterliyse, o zaman sadece bir ereksiyon yeterlidir. Hem küçük hem sarkık ise meme implantına da silikon yerleştirilir.

Silikon istemeyen bayanlar için ikinci çözüm ise yağ pompası ile meme dikleştirmedir. Ancak meme dikleştirme ameliyatı sırasında bu işlem yapılmaz. İlk olarak meme dikleştirme işlemi yapılır. 6 ay sonra ikinci ameliyatla göğüslere yağ pompalanarak göğüsler dikleştirmedir.

 

1 Beğen