Liposuction ile Bölgesel Vücut Şekillendirmesi

Liposuction ile Bölgesel Vücut Şekillendirmesi

Liposuction ile Bölgesel Vücut Şekillendirmesi

Liposuction işlemleri halk arasında yağ aldırma olarak bilinen ve bölgesel vücut yağlarına kalıcı olmasa da çözüm üretilen bir yöntemdir. Vücut şekillendirme operasyonları arasında hem hasta hem de hekimler tarafından sıklıkla tercih edilen liposuction, diyat ya da zayıflama reçeteleri ile vücudun tamamıyla zayıflamasında etkili değildir. Liposuction işlemleri ile vücudun kalça, ense, bacak, diz, gıdık, karın gibi bölgelerde bulunan inatçı yağ depoları cerrahi imkanlar ile kolaylıkla alınır. Diyet ve spor ile giderilmesi mümkün olmayan tüm yağlar, liposuction işlemleri ile kolaylıkla yok edilir.

Liposuction Nedir?
Vücudun çeşitli bölgelerinde yer edinen yağ kütlelerinin parçalanıp vakumlama işleminin yapılması liposuction olarak isimlendirilir. Kilo veren veya aşırı kilolarından dolayı biriken yağ depolarından şikayetçi olan kişiler için liposuction en ideal seçimler arasında yer alır. Ayrıca yağlarını aldırmak için doktora başvuran kişilere ilk öneri de yine liposuction işlemleridir. Liposuction işlemlerinde vakumlama cihazlarının yanı sıra ince uçu mikro cerrahi iğnelerde kullanılır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte sağlık alanında olan değişimlerde, liposuction işlemlerinin uygulanmasında farklı yöntemler kullanıldığını söylemek mümkün.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?
Erkek ve kadınların vücut yapılarının farklı olması, yağ depolarının da farklı alanlarda toplanmasına neden olmuştur. Bu neden ile liposuction işlemlerinin uygulama alanları oldukça geniştir. Kişilerin kilo alımlarında inatçı yağların birikmiş olduğu bölgeler genellikle tuzluk bölgesi olarak adlandırılan koltuk altı yağlanmalıdır. Liposuction estetik bir uygulama olması sayesinde kişinin vücudunda işlemden dolayı herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?
Liposuction işlemleri kuru teknik ve yaş teknik olmak üzere iki farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilir. Hekimler tarafından en çok yaş teknik kategorisinde yer alan tümescent yöntemi tercih edilir. Çeşitli ilaç ve sıvı aktarımı ile gerçekleştirilen bu yöntemde, işlem sırasında kişi ağrı veya kanama gibi durumlarla karşı karşıya kalmaz. Vücuda verilen sıvı sayesinde yağ kütleleri vücuttan kolaylıkla uzaklaştırılır. Kuru tekniğe oran ile daha çok kullanılan bu yöntemde hasta daha az etki hisseder. Liposuction fiyatları kullanılan teknik ve yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?
Liposuction işlemleri öncesinde hastanın mutlaka belirlenen vücut kitle endeksine sahip olması gerekir. Bu neden ile hekim tarafından gerekli tahlil ve muayeneler yapılmalıdır. Ayrıca işlem öncesinde kişinin sigara kullanmaması, alkol tüketimi yapmaması gerekir. Hasta işlem öncesinde alerji olduğu herhangi bir ilaç var ise mutlaka bilgisini hekime vermelidir.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
Liposuction işlemleri sonrasında kişinin tuzlu besinler tüketmesi önerilmez. Vücut sodyum değerleri yükseleceğinden ortalama 2- 3 gün tuz tüketimine engel olunmalıdır. Ayrıca hekimin yazmış olduğu ilaç ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Liposuction Kimler Olmalı?
Liposuction işlemleri için kişinin elastik bir cilt ve iyi kas düzenine sahip olması gerekir. Hayat tehlikesi arz eden bir rahatsızlığı olmayan ve iyileşmeye engel olabilecek tıbbi durumları olmayan kişiler liposuction işlemlerini yaptırabilir. Liposuction işlemleri için gerekli olan kontroller, işlem öncesinde hekim tarafından yapılır.

Liposuction Fiyatları
Liposuction fiyatları
kişinin vücudunda bulunan yağ oranına ve yağın alınacağı bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterir. İşlem sonrasında deri sarkması gibi olumsuzluklar ile karşılaşılmaması için yapılan lazer işlemleri liposuction fiyatları listesine dahil edilir. Liposuction fiyatları, işlemi yapacak olan kurumun kalitesine ve hekim deneyimine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir. Bu neden ile işlem öncesinde kliniklerin durumu ve talep ettikleri fiyatlar hakkında araştırma yapmakta fayda vardır.

 

https://www.ekremkeskin.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

Beğen