Liposuction Amacı Nedir? 

Liposuction Amacı Nedir? 

Liposuction Amacı Nedir? 

Cilt altındaki yağ dokusu hücrelerinin vakumla aspire edilerek estetik görünüm korunurken vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Aynı zamanda cildinizde selülit belirtileri varsa bu istenmeyen durum da selülit kanülü ile giderilir

Liposuction Nedir?

Liposuction, aşırı vücut yağının bir kanül kullanılarak cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Lokalize yağ dağılımının yüksek olduğu durumlarda etkili bir yöntemdir ve bir kilo verme işlemi olarak kabul edilmemelidir.  Ankara liposuction yöntemi, bir plastik cerrah tarafından steril koşullarda, hastane ortamında yapılmalıdır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Klasik liposuction, vücudun rahatsızlığa neden olan bölgelerindeki yağ dokusunu çıkarmak için ince bir kanül kullanır.

Vaser liposuction ultrason kullanır. Bu ses dalgaları, kişinin vücudunun istenmeyen bölgelerindeki yağ hücrelerini parçalamak için kullanılır. İşlem sırasında oluşan titreşim ve termal etkilerden dolayı yağ erir.

Eridikten sonra yüksek basınç altında hastanın vücudundan çekilir.

Lazer Ankara Liposuction istendiğinde lazer ışını kullanılır. İşlem sırasında yağ dokusu lazer ışını ile yok edilir. Yağ hücreleri parçalandığında da bir termal etki meydana gelir.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Kilo almak vücuttaki yağ hücrelerinin miktarını ve boyutunu artırır. Ankara Liposuction uygulamak, fazla yağ bulunan bölgelerdeki yağ hücrelerinin sayısını azaltabilir. Emilen yağ miktarı, uygulamanın yapıldığı bölgenin görünümüne veya hacmine bağlıdır. Bu uygulamalarda kişinin kilosu sabit kaldığı sürece sonuçlar ve ortaya çıkan kontur değişiklikleri genellikle kalıcıdır.

Meme Büyütme Nedir?

Göğüsler çeşitli yapısal nedenlerle küçülür. Biri diğerinden daha küçük ve asimetrik olabilir. Doğuştan, hiç olmayabilir. Silikon protezler (implantlar) şu anda her iki memeyi eşitlemenin veya hacmini artırmanın en etkili yoludur.

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme büyütmede ya da insanların daha sık kullandığı şekilde meme büyütme ameliyatında insanlar arasında sadece silikon denilen silikon protez kullanılmaktadır. Silikon göğüslerin formları da yüzey kaplamalarında farklılık gösterebilir. Pürüzlü veya pürüzsüz, farklı yüzey özelliklerine sahip meme silikonları vardır. Estetik ve dolgun göğüsler silikon göğüsler ile sağlanır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

En yaygın Ankara meme büyütme yöntemi silikon adı verilen bir protez yerleştirmektir. Silikon yerleştirme dışında kullanılan diğer yöntemler ise şunlardır: Yağ dolgusu ile meme büyütme en sık kullanılan meme büyütme yöntemidir.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme estetiği ameliyatından sonra birkaç gün hafif ağrı hissedebilirsiniz. Ancak ağrı kesiciler kısa bir süre için bu ağrıyı tamamen giderir. Yine ilk günlerde göğüste şişlik oluşabilir. Ancak çoğu durumda bu şişlik ilk haftadan sonra kaybolacaktır.

Ankara Meme Büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süresi kişiden kişiye değişir. Meme implantlarında kullanılan teknikler ve cerrahın tecrübesi kişinin anatomisi kadar iyileşme sürecini etkiler. Meme büyütme ameliyatından sonra 5-7 gün dinlendikten sonra işinize dönebilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Özellikle göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda kalça göğüs oranını düzeltmek için kullanılır. Doğum sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için Ankara Meme Büyütme ameliyatı yapılır. Tıbbi veya kozmetik nedenlerle yerleştirilen protezin yaşlanması veya işlevini kaybetmesi durumlarında uygulanmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

Her kadının meme şekli farklıdır ve rüya gibi ve güzel bir meme şekline sahip olmak ister. Bazı meme şekilleri kadınları mutsuz eder. Bunlar ilk küçük göğüslerdir. Küçük göğüsler meme büyütmenin ana nedenidir. Göğüs şekli hamilelik ve kilo alımı veya kaybı sırasında değişebilir veya kaybolabilir. Meme büyütme, eski hacimleri geri yüklemek için kullanılabilir.

Bazı durumlarda iki meme estetik olarak birbiriyle uyumlu olmayabilir. Bir veya iki memeyi geliştirmekte sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle küçük göğüslerinden memnun olmayan ve daha dolgun göğüsler isteyen, hamile olmayan veya ameliyat için risk oluşturabilecek sağlık sorunları olmayan kadınlar meme estetiği yaptırabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

Ankara göz kapağı ameliyatı sonrası genellikle rahatım. Ağrı minimaldir. Protezin göğüs kaslarının arkasına yerleştirilmesi birkaç gün kol hareketini kısıtlayabilir. 2-3 gün sonra bandajı açın ve yarayı kontrol edin. Hastalar 3-4 gün sonra işlerine dönebilirler. 3 ay boyunca yorucu egzersizlerden kaçınılması önerilir.

Göz Kapağı Ameliyatı

Blefaroplasti, göz çevresindeki sorunları ortadan kaldırmak için alt ve üst göz kapaklarına ve göz çevresine uygulanan bir dizi cerrahi işlemi ifade eder. Ameliyat kapsamında göz kapaklarındaki gevşek deri ve fazla kas dokusu çıkarılır ve göz kapaklarının görünümü iyileştirilir.

Ancak gerekirse göz kapakları kullanılarak ve göz çevresindeki doku gerdirilerek göz çevresine müdahaleler yapılacaktır. Bu estetik operasyon göz kapağı ve göz çevresi problemlerini çözerek göz çevresine sıkı ve genç bir görünüm kazandırır.

Göz Kapağı Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Sarkık göz kapaklarını tedavi etmek için üç ana seçenek vardır. Bir yandan levator kasının güçlendirilmesi, diğer yandan  Müller’in kısaltılması, diğer yandan ön askı uygulamasıdır. Göz kapaklarını kaldırmak için gereken kaldırma kaslarının zayıflığına göre uygulama seçilir. Frontal askılar tercih edilir çünkü bu kas çok zayıfsa güçlendirme çalışmayacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler Olabilir?

Yaşa, zamanlamaya ve çeşitli faktörlere bağlı olarak, daha erken veya daha geç yaşta oluşan göz kapağı ve göz problemlerinde istenilen yaşta ameliyat yapılabilir. Estetik cerrahi kapsamında 18 yaşından itibaren uygulamalar yapılsa da çeşitli sağlık sorunları için daha erken yaşlarda da yapılabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi

Aspirin ve kan sulandırıcılar dahil bazı antibiyotikler göz kapağı ameliyatından önce kesilmelidir. Aynı zamanda yeşil çay gibi kan sulandırıcı bitki çaylarından da kaçının. Aksi takdirde Ankara göz kapağı ameliyatı sırasında ve sonrasında kanama olabilir. Ayrıca sigara yara iyileşmesini yavaşlattığı için ameliyattan önce bırakılmalıdır. Düzenli olarak aldığınız herhangi bir ilaç veya bitkisel takviyenin de istenmeyen sonuçları olabilir ve ameliyattan önce doktorunuza bildirilmelidir.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapaklarının dört yapısal katmandan oluştuğu bilinmektedir: cilt, kas, fasya ve yağ yastığı. Bu bölgelerde yapılan ameliyatlarda lokal anestezi kullanılmaktadır. Üst göz kapağı kaldırma işlemi, üst göz kapağının lokal anestezi ile uyuşturulmasını ve altındaki kasın bir kısmının fazla deri ile birlikte çıkarılmasını içerir. Lakrimal bez gevşedikten sonra bu bölgeye kancalanır ve erimiş bir iplikle kapatılarak işlemi sonlandırılır.

Göz Kapağı Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Ankara Göz Kapağı Ameliyatı hem alt hem de üst göz kapağına, her iki göz kapağına da uygulanabilir. Ameliyat kapsamı hastanın isteklerine göre şekillenir, bu nedenle ameliyat süresi hastanın göz problemine göre değişir. Göz kapağı ameliyatı ortalama 1-2 saatte gerçekleşir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz kapaklarının estetik manipülasyonunun belirlenmesinde önemli bir faktör kullanılan yöntemdir. Cerrahi yöntem ile lazer yöntemi arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Hasta tercihleri, müdahalelerin kapsamı, diğer karmaşık ameliyatlar, döviz kurları, ameliyatların yapıldığı klinikler ve ameliyatı yapan cerrahlar başlıca fiyat faktörleridir.

3 Beğen