LG ‘Ultra Gear 17’yi Duyurdu

LG ‘Ultra Gear 17’yi Duyurdu

LG ‘Ultra Gear 17’yi Duyurdu

LG, “Ultra Gear 17” olarak isimlendirdiği dizüstü bilgisayarını duyurdu. Donanım özellikleri açısından üst seviye olan aygıt, tasarım açısındansa ziyadesiyle sade. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmeyen dizüstü fiyat, kabul edilebilir fiyatıyla da tercih nedeni olacak üzere görünüyor.

Güney Koreli teknoloji devi LG, ana vatanında düzenlediği bir aktiflikte yeni bir dizüstü bilgisayar modeli duyurdu. “Ultra Gear 17” olarak isimlendirilen model, tasarım açısından daha çok iş bilgisayarı üzere görünüyor lakin aygıtın donanım özellikleri, bu dizüstü bilgisayarın oyun oynamak için de kullanılabileceğini ortaya koyuyor. Elbette bu durum, görüntü düzenleme ve mühendislik yazılımları için de geçerli.

17 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan LG Ultra Gear 17, 2560 x 1600 piksel çözünürlük sunuyor. Mümkün olduğunca ince çerçeveler kullanan mühendisler, böylece yüksek ekran gövde oranı sunmuş oluyorlar. Ayrıyeten bu ekranın üst çerçevesine yerleştirilmiş olan bir web kamerası bulunduğunu da belirtelim.

LG Ultra Gear 17’nin tasarımı şu şekilde

LG’nin dizüstü bilgisayarının içine baktığımızda, 11. Jenerasyon Intel Core i5 işlemcinin varlığını görüyoruz. Bu işlemci, 16 GB DDR 4 RAM ve 512 GB M.2 NVMe SSD ile destekleyen LG mühendisleri, güç ve depolama konusunda problemsiz bir tecrübe yaşanabilmesini sağlamış durumdalar. GPU cephesine geçtiğimizde NVIDIA GeForce GTX 1650Ti’ı gördüğümüz dizüstü bilgisayar, LG’ye nazaran “uzun süreli” kullanım imkanı sunan 80 Whr’lik batarya ile geliyor.

Dizüstü bilgisayarın irtibat seçeneklerine baktığımızda, 3 adet USB Type-A 3.1, 1 adet de USB Type-A 4.0 portunu görüyoruz. Ekran yansıtmak isteyen kullanıcılar ise LG Ultra Gear 17’nin HDMI çıkışını gönül rahatlığı ile kullanabiliyorlar.

Bugün prestijiyle Güney Kore pazarında satışa çıkan dizüstü bilgisayarın Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Lakin LG yetkilileri, bu dizüstü bilgisayarın fiyatının 1.980 dolar olduğunu açıkladılar.

8 Beğen