Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Yakın zamanda Sarıyer lazer epilasyon yaptırmanız gerekiyorsa dört çeşidi olduğunu bilmelisiniz. Her lazer epilasyon cihazının dalga boyutu birbirinden farklıdır. Bu cihazların verimli sonuç vermesi kişinin cilt, kıl tipi ve rengine göre değişkenlik gösteriyor. Dalga boyunun işlevi ise deriye nüfuz etme miktarını belirlemektir. Kıl kökünün kolayca tutulması için dalga boyunun kısa olması gerekiyor.

Lazer Epilasyon Nedir?

Dalgası yüksek olan Sarıyer lazer epilasyon diğerlerine kıyasla daha fazla acı hissedilmesine neden olur. Fakat bu durum cihazlardaki farklılıklara göre değişkenlik gösterebiliyor. Lazer epilasyon çeşitlerini araştırdığınız zaman daha bilinçli hareket edebilirsiniz. Uzmanlar tarafından kullanılan cihazlardan birisi ruby lazerdir. Ruby lazer, çok kısa tüylere sahip müşteriler için uygun bir epilasyon aleti olarak bilinir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Açık renkli kişiler için Ruby Sarıyer lazer epilasyon cihazı uygun görülüyor. Bu cihaz aynı zamanda dudak üstü için de etkili sonuçlar verir. Bir başka epilasyon cihazı alexandrite lazerdir. Bu cihazın en büyük özelliği yakınındaki dokulara zarar vermemesidir. Geniş bölgeleri kısaca temizlediği için seans süresi kısa olur. Bunu ise büyük başlığı sayesinde mümkün kılıyor.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Kıllarınız ve cildiniz çok koyu renkli değilse Alexandrite Beşiktaş lazer epilasyon cihazı daha uygun olacaktır. Yüksek soğutucu sistemine sahip olduğu için fazla acı hissetmezsiniz. Lazer epilasyon işlemi tamamlandığında istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız. Melanin, vücut tüylerine renk verir ve Alexandrite tarafından iyi tutulur. Açık renkli kişilerde daha etkili sonuç veriyor.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Doğru cihaz kullanıldığı müddetçe Beşiktaş lazer epilasyon hizmetimiz ile vücuttaki tüm bölgelere uygulanabilir. Fakat erkek ve kadınların genelde yaygın olarak tercih ettiği belli başlı bölgeler söz konusudur. Bunların başında koltuk altı bölgesi yer alıyor. Koltuk altının çok fazla talep görmesinin sebebi hem hijyen hem de estetik açısından bu bölgede kılların istenmemesidir.

Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Erkeklerde kimi zaman saç köklerinden sırtına doğru tüylenmeler meydana gelir. Durum böyle olunca hem sağlık hem de hijyen bakımından rahatsızlık oluşturur. Bu sebeple ense bölgesinde uygulanan Beşiktaş lazer epilasyon işlemi son derece yaygındır. Ense bölgesinde çıkan tüyler ince olduğu için genelde 10 seansa ihtiyaç duyuluyor. Bazen ense bölgesindeki tüylenme sadece erkeklerde değil, kadınlarda da görülüyor.

Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Ense bölgesindeki tüyler aşırı ince yapıdaysa Levent lazer epilasyon etkili olmaz. Erkekler tarafından en çok tercih edilen bölgeler arasında boyun yer alıyor. Tıraş bölgesi olduğu için kıl dönmesi ya da sivilcelenme yaygındır. Geleneksel yöntemlerle boyundaki kıllar alınırsa acı ve tahriş sorunları daha fazla olacaktır. Tıraş olurken boyun bölgesini kesmekten sıkıldıysanız lazer epilasyon etkili bir çözümdür.

Epilasyon Sonrasında İz Kalır Mı?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra vücudunuzdaki tüyleri tamamen yok etmek ve seyreltmek mümkündür. Bu sebepten dolayı yüz bölgesinde de Levent lazer epilasyon merkezimiz tercih edilir. Yüzdeki tüylenmenin genetik ve hormon olmak üzere iki sebebi olabilir. Yüzünde tüylenme yaşanan kadınlarda ilk olarak hormon testi yapılması, mevcut hastalık varsa tedavi edilmesi gerekiyor. Doğru cihaz kullanımı olduğu müddetçe işlemden sonra iz kalması pek görülen bir durum değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadının yüzünde görülen tüylenmeler genetikse diode lazerle seyreltme ya da yok etme imkânı vardır. En çok tercih edilen bölgeler arasında bıyık bölgesi de vardır. Tüyler ince olsa da rahatsız ettiği zaman lazer epilasyon yaptırmak isterseniz Levent lazer epilasyon hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

4 Beğen