Kratos’un God of War Ragnarök’teki Mukadderatı Farklı Olacakmış

Kratos’un God of War Ragnarök’teki Mukadderatı Farklı Olacakmış

Kratos’un God of War Ragnarök’teki Mukadderatı Farklı Olacakmış

Geçtiğimiz yılın en uygun oyunları ortasında yer alan son God of War oyunu, isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Yakın bir vakit evvel ise epeyce değişik bir bilgi ortaya çıktı. O denli ki Kratos’un God of War Ragnarök‘teki yazgısı, en son oyundakinden farklı olacakmış. Pekala Kratos karakterini esasen ne bekliyordu? Ayrıntılar haberimizde.

God of War serisinin yeni halkası olan God of War Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulmuştu. Nors mitolojisinin sayfasını kapattığımız oyun, şu anda PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda on bir milyon satış barajını da aşmış olan God of War Ragnarök senaryosunda, Kratos için çok daha farklı bir plan varmış. MinnMax Youtube kanalında yayınlanan yeni görüntüde konuşan Öykü Direktörü Matt Sophos, daha karanlık bir kıssa çizgisi hazırlamış olduklarını söyledi.


Spoiler Uyarısı: Henüz God of War Ragnarök’ü oynamadıysanız, buradan sonrasını okumak riskli olabilir.


Kratos’un God of War Ragnarök’teki Yazgısı Nasıl Olacaktı?

Bildiğiniz üzere oyunun erken bir safhasında Nors mitolojisindeki yıldırım rabbi Thor ile karşı karşıya geliyoruz. Çatışmanın bir noktasında Kratos ölüyormuş üzere olsa da, ortaya bir yükleme ekranı giriyor ve Thor bizi ayağa kaldırıyor. Sophos tarafından söylenene nazaran, SIE Santa Monica Studio tarafından yazılan kıssanın birinci halinde Kratos çatışma sırasında ölecekmiş.

Bu olayın sonrasında, Sparta’nın Hayaleti en nihayetinde Hel diyarına gidecek ve sonradan da oğlu Atreus tarafından bulunacakmış. Ne var ki o ana kadar da ortadan yirmi yıl geçmiş olacakmış. Ne var ki bu fikir, Direktör Eric Williams tarafından çöpe atılmış.

Bildiğiniz üzere buna emsal bir öykü seride daha evvelce de karşımıza çıkmıştı. Haliyle de Direktör Eric Williams, bunun ikinci defa yapılmasının hakikaten duygusal bir tesir yaratmayacağı sonucuna varmış ve bizim bildiğimiz öykü üzerinden gidilmiş.

Netice olarak Kıssa Direktörü Matt Sophos, “Yazılan hiçbir şey geri alınamaz. Hayatınızda değişiklikler yapmakta istekiyseniz, o halde yazgı ile bağınız yoktur. Ve bunun üstüne düştüğümüzde, anlatmak istediğimiz kıssanın bu olduğunu bildiğimizde, Kratos’un ölemeyeceğini biliyorduk.” yorumunda bulunmuş.

Kaynak: Turuncu Levye

Beğen