Kingdom Hearts: Axel hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Kingdom Hearts: Axel hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Kingdom Hearts: Axel hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Kingdom Hearts: Axel ile ilgili bilmeniz gereken 10 şey, Oyun sever takipçilerimiz için Kingdom Hearts: Axel ile ilgili bilmeniz gereken 10 şey başlığı altında geniş bir şekilde bilgi verelim istedik.. Makalemizin içinde sizlerin yaptığı Kingdom Hearts: Axel ile ilgili bilmeniz gereken 10 şey arayışınız ile alakalı geniş bilgiler yazımızın içindedir..

Kingdom Hearts: Axel ile ilgili bilmeniz gereken 10 şey

Kingdom Hearts, Axel de dahil olmak üzere serilerde bir çok harika karaktere sahipti. Disney ve Square Enix işbirliğinin sonucu olarak oyuncuları cezbeden karakterler ortaya çıkmıştı.

Axel kişiliği seri boyunca öne çıkan kişiliklerden biri oldu. Bu nedenle yeni oyuncular kişiliğin geçmişini düşünüyor. Biz de bu merakı ortadan kaldırmak için bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik. İşte oyuncuların Axel ile ilgili bilmesi gereken 10 şey.

Kingdom Hearts serisi PC’ye geliyor

Kingdom Hearts serisi PC’ye geliyor

isney ve Pixar dünyalarında gerçekleşen karanlığa karşı verilen savaşı konu edinen Kingdom Hearts serisi, 30 Mart’ta Epic Games üzerinden PC sürümüne kavuşuyor.

Tüm yönleriyle Axel kişiliği

Radiant Garden’da büyüdü

Axel gençken Lea olarak bilinmektedu ve serinin en mühim dünyalarından birisi olan Radiant Garden‘da yaşamıştı. Kairi, Ansem, Leon ve Aerith gibi bir çok orijinal ve Final Fantasy kişiliği burada hayat buldu. Lakin Lea onları o kadar iyi tanımıyordu. Zamanının çoğunu en yakın dostu İsa ile geçiriyordu.

O ve Isa denek X’i buldu

Lea ve Isa sürekli olarak Radiant Garden‘daki Hollow Bastion kalesine gizlice girmeye çalışırlardı. Sonunda içeri girdiklerinde, üzerinde deneyler yapılan gizemli bir kızla karşı karşıya geldilar. Kim olduğu bilinmemektedu. Sadece denek X olarak bilinmektedu. Birçok hayran ise onun Union X’ten Skuld olduğunu düşünüyor. Lea ve Isa onu kurtarmaya kararlıydılar ve Radiant Garden’ın kralı Ansem the Wise‘ın çırakları oldular. Lakin o kaybolmuştu ve ikisi onu 10 senedir görmemişti.

XIII Örgütü’nün üyesi oldu

Ansem‘in diğer çıraklarından birisi olan Xehanort önderlerine ihanet ettikten sonra XIII Örgütünü kurdu. Lea ve Isa’da dahil olmak üzere Ansem’in tüm çırakları gruba katıldı. Böylelikle orijinal isimlerin harflerini değiştiren ve Lea’yı Axel’a çeviren bir X eklenerek yeni isim sahibi oldu.

O ve Saix, Denek X’e ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız rollerini çok uzun süre iyi oynamaları gerektiğini biliyordu.

Bir antagonist olarak tanıtıldı

Kingdom Hearts Axel

Kingdom Hearts Axel

Chain of Memories, Axel’in meydana geldiği ilk oyun oldu. Bu oyun, orijinal serinin doğrudan devamı niteliğindedir. Sora, Donald ve Goofy , örgütün ikinci üssü olan Castle Oblivion’a gittiler ve Axel de onlardan biri olmak üzere gruptaki bazı üyelerle karşı karşıya geldi. Örgüt, kahramanlık üçlüsüyle savaştı, bu yüzden Axel bir düşman gibi görünmektedu.

Örgütün içindeki hainleri yendi

Castle Oblivion‘a giden örgütün diğer üyeleri  Marluxia, Larxene, Vexen, Zexion ve Lexaeus‘du. Axel, aralarında hainlerin olduğunu öğrendi. Gruba ihanet etmeyi planlayanlar yalnızca Marluxia ve Larxene olsa da, Axel geri dönen tek kişiydi. Marluxia ve Larxene’i kandırmak için onların yanındaymış gibi davrandı. Vexen’i diri diri yaktı. Ayrıca Riku Replica’nın Zexion’u yenmesini sağladı. Lexaeus gerçek Riku aracılığıyla yenildi ve Sora, Donald ve Goofy böylece hainleri yendi.

En kaliteli iki arkadaşı Roxas ve Xion oldu

Roxas ve Xion, Axel ile Oblivion Kalesi‘ne gitmeden önce örgüte katıldı. Bir süre Roxas’ı tanıdı ama üçü, Axel’in dönüşünden sonra her gün takılmaya başladı. Örgütün gönderdiği günlük görevleri bitirdiktan sonra Twilight Kasabasında buluşur ve birlikte dondurma yerlerdi. Lakin, Roxas ve Xion , Sora‘nın iki  parçasıydı ve bütün olmaları için onlara ihtiyacı vardı. Ona döndüklerinde Axel ile dostlarını kaybetti.

Bir kalbi olduğunu anlamaya başladı

Örgütteki tüm üyeler, kalpleri olmadığına inandırıldı. Lakin bu, Xemnas‘ın onları Xehanort‘a dönüştürmek için dile getirdiği bir yalandı. Asıl amacı buydu.

Keyblade savunucusu oldu

Sora ve  Riku‘nun Ustalık İşareti sınavı bittikten ve Usta Yen Sid’e Axel hemen yetişeceğini dile getirdi. Onlara artık bir anahtar bıçağı da kullanabileceğini gösterdi. Lakin yine de öğrenmesi gereken fazla şey vardı ve kılıcı kullanmakta kuvvetlik çekiyordu. Bundan dolayı oyunun sonuna kadar kılıcı kullanmamıştı. O zamandan beri gelişti ama çoğu arkadaşı kadar kabiliyeti yoktu.

Kairi ile çalıştı

Axel ve Kairi ilk karşı karşıya geldiklarında anlaşamadılar. Ona çok kötü davrandı. Değiştiğini öğrendiğinde şaşırdı. Bunun yanında, Kairi bunun yanı sıra daha yeni keyblade kullananlardan biri olduğu için, Usta Yen Sid, Merlin ile birlikte eğitim için gönderdi. Bu süre zarfında, yaptıkları şeyler için hala kötü hissederken birbirine daha da bağlandılar ve yakın arkadaş oldular.

Arkadaşlarıyla yeniden buluştu

Kingdom Hearts III‘ün sonunda  Axel ve yeni yoldaşları, Örgüt XIII’e karşı savaştı. Bu savaş sırasında, takipçilerinin senelerdır istediği ve sonunda görmekten heyecan duyduğu Roxas ve Xion geri döndü. Yenildikten sonra kendini terk edilmiş hisseden ve yeni arkadaşlar edindiği için Axel’i kıskandığını itiraf eden Saix‘e karşı savaşmak zorundalar. Hayranlar ise artık Denek X’i bulacağını bekliyorlar.

kingdom heartsKingdom Hearts Axel

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; }
#post_detail_content .tags_sdn_posts strong a {
border: 1px solid #ddd;
background: #a5a5a5;
color: white !important;
padding:2px 10px;
font-size:12px;
font-weight:normal;
display:inline-block;
margin:2px;
}
#post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover {
opacity:.7;
}

10 Beğen