IGG de Zelzele Bölgesine Yardım Elini Uzattı!

IGG de Zelzele Bölgesine Yardım Elini Uzattı!

IGG de Zelzele Bölgesine Yardım Elini Uzattı!

Bu ay yaşadığımız zelzele felaketinde on beşinci güne girdik. Arama kurtarma çalışmaları devam eder iken, oyun dalından yardımlar gelmeye devam ediyor. CD Media, PUBG ve PUBG Mobile, Bungie, Crytek ve geçtiğimiz günlerde yardım kampanyası başlattığını duyuran Humble Bundle sonrasında, bir yardım da Lords Mobile geliştiricisinden geldi. IGG de deprem bölgesine yardım elini uzattı.

IGG de Zelzele Bölgesine Yardım Ulaştırdı

Türkiye 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntılarla sallandı. 11 ili kapsayan büyük bir bölgede tesirini gösteren sarsıntı yaşadığımız yüzyılın en büyük yıkımlarından biri olarak tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Singapur merkezli, Lords Mobile üzere dünyaca ünlü oyunların imalcisi IGG de bu büyük felaketin akabinde yaralarını sarmak için Türkiye’ye yardım elini uzattı. IGG, zelzele bölgesine yardım için 200.000$ kıymetinde yardımda bulundu.

IGG ve Lords Mobile’dan zelzele bölgesine 200.000$ bedelinde destek

Oyunları Türkiye’de de büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan IGG, sarsıntının çabucak akabinde bölgeye yardım için harekete geçti. Singapur, Çin ve Türkiye gruplarının oyun bölümüne öncülük edeceği umudu ile hazırladığı taziye ve dayanak iletileriyle birlikte yardım tırları, geçtiğimiz hafta zelzele bölgesine hareket etti.

IGG Çin ve Türkiye takımlarının 9 Şubat’ta paylaştığı ortak iletide “…Halkımızın yanında olmak ismine IGG grubu olarak bugün Çin takımımız tarafından sarsıntı bölgesine hareket eden tırımızın en yakın müddette muhtaçlık sahiplerine ulaşmasını temenni ediyoruz. Bununla birlikte Türkiye takımı olarak, bugün yola çıkardığımız yardım umuyoruz ki halkımızın yarasına merhem olmak için yardımların daha da büyümesine öncülük eder. Yardımlarımızın devamı, yetkili kurumlar tarafından paylaşılan gereksinim listelerine nazaran devam edecek ve gereksinim sahiplerine ulaştırılacak…” denildi.

Lords Mobile oyuncuları yardım gönüllüsü olacak

IGG Çin ve Türkiye grupları bu kapsamda yayınladıkları yeni bildirilerinde zelzele bölgesine yardım gayesi ile 200.000$ pahasında tıpkı yardımda bulunacaklarını duyurdu. Yardımları sarsıntı bölgesine partiler halinde ulaştıracak olan IGG takımı, materyallerin gereksinim sahiplerine ulaşmasını sağlamak için de oyuncularından dayanak istedi. Lords Mobile Facebook sayfasından paylaşılan ileti sonucu gönüllüler ile IGG çalışanları el ele verip yardım paketlerini hazırlayarak bölgelere gönderimini sağladı.

IGG takımı Türkiye halkının yanında olduğunu ve yardımların zelzele bölgesindeki muhtaçlık sahiplerine takviye sağlayacağını umduklarını lisana getirdi. Yaralar sarılana dek yardımları sürdüreceğini lisana getiren IGG, “Depremde yakınlarını kaybedenlere bir kere daha taziyelerimizi sunar, yaralananların bir an evvel sıhhatine kavuşmasını temenni ederiz.” iletisi ile bir sefer daha taziyelerini iletti.

Kaynak: Turuncu Levye

2 Beğen