Hogwarts Legacy Çok Oyunculu Modu Geliyor

Hogwarts Legacy Çok Oyunculu Modu Geliyor

Hogwarts Legacy Çok Oyunculu Modu Geliyor

Geçtiğimiz Cuma günü satışa sunulmuş olan Hogwarts Legacy için mod üreticileri harekete geçtiler. Skyrim Together Reborn takımı, Hogwarts Legacy çok oyunculu modu üzerinde çalışmaya başladı. Ayrıntılar haberimizde.

Harry Potter kainatına geri dönüş yaptığımız Hogwarts Legacy’ye olan ağır ilgi, duyurulduğu günden bu yana devam ediyor. 10 Şubat 2023 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkmış olan oyun, Steam satış listelerini altüst etmekle kalmamış ve Twitch platformunda da Cyberpunk 2077 sonrasında en fazla izlenen ikinci oyun olmuştu. Ne var ki oyunun yalnızca tek oyunculu modu var. Geliştirici ve yayıncı tarafından da çok oyunculu modun yahut modların planlandığına dair bir duyuru gelmemişti. Hal bu türlü olunca, mod geliştiricileri iş başa düştü diyerek kolları sıvadılar.

Hogwarts Legacy Çok Oyunculu Mod, HogWarp Geliyor

Skyrim Together Reborn modunun ardındaki grup tarafından hazırlanmakta olan HogWarp, tıpkı Skyrim üzere oyuncuların Hogwarts Legacy oyununu bir ortada oynamalarını sağlıyor. Mod halihazırda test evresinde ve yalnızca Yamashi’nin Patreon aboneleri erişebiliyor. Lakin genel olarak nasıl göründüğü hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bir de görüntü hazırlamış.

Şimdilik HogWarp üzerinde tek başına çalışan Yamashi tarafından söylenene nazaran modun gayesi, kooperatif olarak oynayabilme ve rol yapmaya imkan tanımakmış. Ayrıyeten sekiz bireye kadar takviye sunmayı da istiyorlarmış, fakat geliştirilme kademesinde bu sayıda değişim olabilirmiş.

“Hedefimiz oyuncunun görünümü ile karakterlerin yine doğması, animasyonlar ve yapay zeka karakter üzere temel şeyleri nasıl yapacağımızı çözmek. Çok oyunculu moda özel içerik yaratmayacağız. Kararlı bir ana yapı iskeleti sunmak istiyoruz. Böylelikle beşerler temel oyunun keyfini çıkarabilir ve sonrasında tahminen kendileri genişletebilirler.”

Buradan anlayabileceğimiz üzere, modun açık kaynaklı olarak yayınlanması planlanıyor. Haliyle, başka kullanıcılar kendi istediklerini de ekleyerek genişlemesini sağlayabilecekler. Belli özellikleri çıkartıp, yerine yenilerini ekleyebilecekler.

Kaynak: Turuncu Levye

Beğen