Hi-Fi Rush Steam’de birinci Haftada Forspoken’dan Daha Fazla Yarar Sağladı

Hi-Fi Rush Steam’de birinci Haftada Forspoken’dan Daha Fazla Yarar Sağladı

Hi-Fi Rush Steam’de birinci Haftada Forspoken’dan Daha Fazla Yarar Sağladı

 
Steam platformunda elde edilen gelire nazaran en çok satan oyunları listeleyen SteamDB’deki Haftalık En Çok Satanlar listesine nazaran Hi-Fi Rush 8. sırada yer alırken Forspoken birinci 10’a bile giremedi. Oyun sanayisinde bulunan yorumcu Benji-Sales, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide bunun temel nedenini oyunun çıkış fiyatına bağladı.
 
Benji-Sales çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Oyun dalında yer alan Benji-Sales’e nazaran bu durumun temel nedeni fiyat siyaseti. Bethesda tarafından yayınlanan ritim tabanlı aksiyon macera oyunu Hi-Fi Rush, 30 Dolardan çıkış yaparken (ülkemizde 299 TL), Square Enix tarafından yayınlanan açık dünya aksiyon macera oyunu Forspoken ise 70 Dolarlık (ülkemizde 699 TL) bir fiyatla oyuncular buluştu. Sales, bu karşılaştırmayı yaparak Hi-Fi Rush’ın birinci haftasında Forspoken’dan daha fazla gelir sağladı aktardı.
 
Benji fiyat siyaseti dışında bir de bu durumun reklam siyasetinden kaynaklandığını belirtti. Forspoken için uzunca bir müddet reklam kampanyaları sürerken, Hi-Fi Rush geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Xbox Developer Direct etkinliğinde duyuruldu ve birebir vakitte çıkışını yaptı. Birinci kere duyurulan bir oyunun birebir vakitte çıkış yapması oyuncuların bir oldukça dikkatini çekti.
 

 

 
SteamDB’de haftalık liste içerisinde her oyunun farklı sürümleri tekrar tekrar yer alabiliyor. Örneğin, Dead Space remake birinci 10’da dört sürümü bulunuyor: Standart sürüm, Deluxe sürüm ve ön sipariş sürümleri.
 
Hi-Fi Rush, Resident Evil direktörü Shinji Mikami tarafından kurulan stüdyo Tango Gameworks’ün en yeni oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Kısım Sonu Canavarı

4 Beğen