Gotham Knights

Gotham Knights

Gotham Knights

WB Games Montreal tarafından geliştirilen Gotham Knights, DC karakterlerinden Batman sonrası dönemi anlatıyor. Serinin Batman olmadan oynanabilen opsiyonlarından birisi. Warner Bros tarafından 2022 senesinde çıkması beklenmekte. Aksiyon rol yapma modunda olan Gotham Knights, aynı zamanda hem tek hem de çok oyunculu olarak tercih edilebilir.

Gotham Knights Konusu

Gotham Knights konusu, bu serinin diğer oyunlarında olduğu gibi yine kurgu bir kent olarak bilinen Gotham şehrinde geçmektedir. Hikaye biraz klasik öğeler taşısa da, özellikle son yıllarda iyiden iye alışmaya başladığımız Batman karakterinin ölmüş olması öne çıkan en dikkat çekici detaydır.

Gotham Knights oyununda kent yeniden eski kötü günlerine dönmeye başlamıştır. Çünkü GCPD olarak bilinen polis departmanı yozlaşmaya başlamıştır. Tabi ki bundan James Gordon’un ölmüş olmasının büyük bir payı vardır. Bu yüzden şehir içinde hem suç oranı artış göstermiştir hem de işlerin kanunsuz şekilde yapılmasından dolayı artık hiç kimsenin bir huzuru kalmamıştır. Tek ve çoklu oyunculu biçimde tercih edilebilecek oyunda, Batman’ın arkadaşları ve aynı zamanda müttefikleri olması ile bilinen Red Hood, Robin, Batgirl, Nightwing, adaleti sağlamak isterler.

Bunu yaparken beyinleri tam anlamı ile yıkanmış olan adı Talons olan suikastçilerle bir araya gelmeleri söz konusudur. Aynı şekilde Baykuşlar Divanı da oyun içinde yer alan bir başka yapı olarak karşımıza çıkar. Gotham Knights bu açıdan bakıldığı zaman macera dolu, keyifli ve aynı zamanda çok değişik görevlerin olması sayesinde beklentilere yanıt vermektedir. Özellikle DC Comics fanlarının kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyundur.

Gotham Knights

Gotham Knights Nasıl Oynanır?

Gotham Knights oynanışı konusunda bilinmesi gereken ilk şey, bunun bir açık dünya oyunu olduğudur. Hem macera hem de aksiyon öğelerine çok sık bir biçimde yer verilmiş olması oyunu kesinlikle daha güzel bir hale getirmektedir. Katılım sağlayabilmek için Gotham Knights oyun girişi yapan kişilerin seçebileceği 4 tane karakter vardır. Bunlar;

 • Red Hood
 • Robin
 • Batgirl
 • Nightwing olarak dikkat çekmektedir.

Gotham Knights oyununun an karakterlerinden birisi olarak bilinen Robin; özel şekilde tasarlanmış olan, Adalet Birliği tarafından sunulmuş ışınlayıcı kullanabilmektedir. Bunun ekstra bir özellik olduğunu hemen ifade etmek lazım. Böylelikle istediği yere sadece birkaç saniye içerisinde gidebilmektedir. Bundan dolayı ilgili karakterin oyun içerisinde seçilmesi her daim büyük bir avantaj demektir. Kendisine özgü olan bazı başka yeteneklerinin de bulunduğunu hemen söylemek lazım.

Diğer karakterler de özel olarak oluşturulmuştur. Farklı güçleri söz konusudur. Bunların içinden seçim yaparak, kenti eski haline getirmek gerekmektedir. Oyunda iki farklı şekilde oynanabilir. Bunlardan birisi tek kişilik mod olarak dikkat çeker. Bunun yanı sıra iki oyuncunun aynı anda katılımı mümkündür. Kooperatif çok oyunculu mod olarak adlandırılmış bir opsiyon sunulmaktadır. İkinci oyuncunun yaptıkları, ana karakteri hiçbir şekilde etkilemez. Yani istediği zaman Gotham Knights girişini yapabilir ya da bundan çıkabilmektedir.

Gotham Knights hem gizlilik hem de savaş mekaniği açısından özellikle serinin eski oyunlarından birisi olarak bilinen Batman: Arkham’dan esinlemeler taşımaktadır. RPG öğelerinin oyuna dahil edildiğini görmekteyiz. Sahip olunan karakterlerin oyun içerisinde seviyelerinin yükseltilmesi gibi bir şansınız vardır. Böyle bir durumda mücadele ettiğiniz düşmanların seviyesinin de aynı şekilde artacağını unutmayın.

Gotham Knights oyununda karakterlerin sürebileceği taşıtlar da tasarlanmıştır. Farklı özellikleri söz konusudur. Bunların içinde Batcycle ile benzerlik taşıyan araç öne çıkmaktadır. Yardımcı karakter olarak Batman’ın eski uşağı olan Alfred’e oyunda yer verilmiştir.

Gotham Knights Sistem Gereksinimleri

Hem minimum hem de önerilen Gotham Knights sistem gereksinimleri şöyledir;

 • Oyunu en düşük ayarlarda oynayabilmek için depolama alanının minimum 40 GB olması gerekmektedir.
 • Son dönemde piyasaya sürülen her oyunda olduğu gibi DirectX 11 eklentisi şarttır.
 • Bellek boyutunun 4 GB olması yeterlidir.
 • AMD ekran kartı olarak tavsiye edilen opsiyon; Radeon R7 360 X (2VRAM) şeklindedir.
 • Nvidia ise Geforce GTX 750 Ti (2 VRAM) olmalıdır.
 • Intel işlemcilerde Core i3 560 3.3 GHX beklentiler, alt seviyede de olsa karşılayabilme yeteneğine sahiptir.
 • AMD Phenom II X4 805 opsiyonu da tercih edilebilmektedir.
 • Bilgisayarda en az Windows 7 ya da üstü olmalıdır. Elbette 64 bit sürümü bulunmalıdır.

Gotham Knights önerilen sistem gereksinimleri içinde ise İşlemci için Intel Core i5 4670 K 3.4 GHZ, beklentileri çok daha iyi bir biçimde karşılayacaktır. AMD FX 8370 ise sunulmuş, tavsiye edilen bir diğer opsiyondur. Ekran kartı Nvidia Geforce GTX 1060 6 GB Ram ya da AMD Radeon RX 580 8 GB olduğunda, en yüksek çözünürlükte oynamanız mümkündür.

Gotham Knights Kaç GB?

Gotham Knights 40 GB’lık bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Daha önceki seride de benzer bir durumun olduğunu biliyoruz. Buna göre bilgisayarda yer ayırmak gerekmektedir.

Gotham Knights Fiyatı

Gotham Knights fiyatı, oyun duyurulmasına rağmen henüz satışa sunulmuş değil. Birçok kişiye göre bu sene içerisinde çıkma ihtimali çok yüksek. Ancak özellikle Playstation üzerinden oyunu oynamak isteyen kişiler için ön siparişin alınmaya başlandığını söylemek lazım. Bu da 650 TL olarak dikkat çekiyor. Güvenilir, sorunsuz ve hemen ödeme yapabileceğiniz siteler üzerinden siparişinizi verebilirsiniz.

Gotham Knights Yorumları

Batman serisinin en sıra dışı oyunu olmaya aday Gotham Knights yorumları olarak şunların karşımıza çıktığını görmekteyiz;

 • Firmanın bu oyunu Batman karakteri olmadan duyurması her ne kadar bazı kişilerde hayal kırıklığı yaratmış olsa da, tam 4 değişik süper kahramanın oyun içinde yer alması problemi çözmüş görünmekte.
 • Gotham Knights oyun yorumları içinde özellikle alışılmış olan şehir görüntüsünün yine var olduğunu hemen söylemek lazım. Gotham City, tüm ihtişamı, yüksek binaları ve karanlık arka sokakları ile öne çıkıyor. Üstelik bu defa grafiklerin kalitesinin yüksek olması gibi bir avantaj da söz konusudur.
 • Yorumlar arasında oyun kontrolünden çok sık bir biçimde ve aynı zamanda hep olumlu olarak bahsedilmiş. Buna göre gerek bilgisayar gerekse onun haricinde kalmış olan değişik birçok konsol üzerinden karakterin kontrol edilmesi çok basit. Özellikle sistem gereksinimlerinin karşılanması halinde en ufak bir sorun ile karşı karşıya kalınmaması, ilgi çekici ve kesintisiz bir oyun deneyimi anlamına gelecek.
 • Gotham Knights, tek düze bir oyun olmaması sayesinde de beklentileri sonuna kadar karşılıyor. Bunun nedeni ise zengin ve onlarca farklı karakterin tasarlanmış olması. Bu durum sadece oyuna giriş yapan ve oynamak için karakter seçecek olan kişiler için değil, aynı zamanda kötü olarak bilinen diğer öğeler için de geçerlidir.

Gotham Knights oyunu, Batman karakteri olmadan da kentte asayiş ve adaletin yeniden sağlanabileceğini göstermektedir. Çok sayıda karakterin arasından yapılacak olan seçim sayesinde oyun girişini rahatlıkla tamamlayabilir. Başta bilgisayar olmak üzere oyun konsolları ve gelişmiş sistemler üzerinden maceraya atılabilirsiniz. Bu sayede kenti kurtarmak artık tamamen sizin sorumluğunuzda olması ile dikkat çekmektedir.

12 Beğen