God Of War Ragnarök’e İlk Bakış

God Of War Ragnarök’e İlk Bakış

God Of War Ragnarök’e İlk Bakış

God of War Ragnarök’e ilk gerçek bakışımızı nihayet sabırla bir güncelleme bekleyen tüm hayranlarla paylaşmak için burada Santa Monica Studio’da daha heyecanlı olamazdık! God of War Ragnarök'e ilk bakış

Fragmanda da görebileceğiniz gibi, God of War (2018) olaylarından birkaç yıl sonrasını alıyoruz. Fimbulwinter’ın dondurucu rüzgarları Midgard’a geldi ve Kratos, Atreus ve Mimir için İskandinav vahşilerinde hayatta kalmalarını eskisinden daha da zorlaştırdı.

Son oyun baba ve oğul arasında muazzam bir güven ve anlayış inşa etse de, özellikle Atreus’un Dev mirasının açığa çıkmasından ve sadece Kratos’un gördüğü gizli kehanetten sonra, etkileşimlerinde hala büyük bir karmaşıklık var. Atreus umutsuzca meraklıdır. Çoğu genç gibi o da her şeyden çok kim olduğunu anlamak istiyor. 

Bu durumda, kim olabileceğini anlamak istiyor   . Loki’nin yaklaşan çatışmadaki rolünün gizemi, Atreus’un bırakamayacağı bir şeydir. Ailesini güvende tutmak istiyor, ancak Atreus ayrıca, çatışma Dokuz Diyar’ı tüketirken hiçbir şey yapmadan durmak istemiyor.  

Hala geçmişteki hatalarının bilgisini taşıyan Kratos, Atreus’u tanrılarla olan çatışmasından öğrendiği kanlı derslerden kurtarmak istiyor. Her şeyden önce oğlunu güvende tutmak istiyor ve Baldur’la yüzleşmeleri, Aesir ile daha fazla karışıklıktan yalnızca trajedinin geleceği inancını doğruladı. Kratos ve Atreus birlikte hangi yolu izleyecekleri konusunda bir seçim yapmak zorunda kalacaklar. Ne seçerlerse seçsinler, Ragnarök yaklaşırken Dokuz Diyar’da yaşayan herkesin kaderini belirleyecek.

Acı ve İntikam  

God of War Ragnarök’te karşılaşacağınız iki ana düşmana kısa bir bakış gösteriyoruz: Freya ve Thor. Kratos’un önceki oyunun sonundaki eylemleri nedeniyle, bir zamanlar müttefik olan düşman Freya, oğlu Baldur’un ölümü için intikam almaya yemin etti. Oyunculara Freya’nın sadece korkunç derecede güçlü bir Vanir büyüsü kullanıcısı olmadığını, aynı zamanda başlı başına müthiş bir savaşçı olduğunu hatırlatmak istedik. Kratos’un adaleti elinden kaçırmasına öfkelenen Freya, elindeki her silahı oğlunun katiline doğru çevirecektir.  

Ayrıca oğullarını ve üvey kardeşini kaybetmenin acısını çeken Thor’un efsanevi kana susamışlığı ve gazabı Kratos ve Atreus’u hedef alacaktır. Mimir tarafından aşağılayıcı bir şekilde “Dokuz Diyardaki En Büyük Kasap Piç” olarak anılan Thor, Odin’in emrindeki neredeyse tüm Devleri yok ederek en güçlü Aesir tanrılarından biri olarak ünvanını kazandı. Şu anda fazla bir şey vermek istemesek de, Mjölnir’e yıldırımlar içinde bir göz atmanın bile, Thor’un bir düşman olarak ne kadar zorlu olacağına dair bir ipucu vereceğini düşünüyoruz.

benim baltam sende 

İçgüdüsel ve muhteşem bir dövüşün sağlıklı bir sunumu olmadan, God of War olmazdı. Atreus için yeni bir Runic Summon, yeni saldırı yetenekleri ve tabii ki Kratos’un efsanevi silahlarının geri dönüşünü görebildiniz.

Ekip olarak God of War’dan (2018) öğrendiklerimizi almak için çok çalıştık ve yeni, ancak tanıdık hissetmek için dövüşü geliştirdik. God of War Ragnarök ile ana hedeflerimizden biri savaşta oyuncu seçimini zorlamaktı. İster sert vuruş kombinasyonları, ister elementlerde ustalık, isterse akıllı savunma taktikleri ile olsun – benzersiz bir şekilde etkileyici hissettirecek bir şekilde ikilimizle birlikte savaşmak için bolca fırsat bulacaksınız. 

Savaş stratejisi seçiminiz ne olursa olsun, God of War Ragnarök’te sizi bekleyen düşmanlar hazır olacak. Diyarlar daha da sertleşti ve İskandinav mitolojisinden bir sürü yeni yaratık yeteneklerinizi test edecek. Fragmandan Kratos, kendisini Stalker’ın toynakları altında bulduğunda veya bir Dreki’nin çeneleri arasında yakalandığında neler olduğunu görebilirsiniz ve bu sadece başlangıç.  

Genişletilmiş bir rakip kadrosuyla, en küçük kavgalardan büyük gösteri durduran patronlara kadar her dövüş karşılaşmasını unutulmaz kılmayı amaçlıyoruz! Piyasaya sürülmeye yaklaştıkça size daha fazlasını göstermek için sabırsızlanıyoruz. 

Asgard’a doğru 

Son oyunu oynayan hayranlar, yolculukları sırasında Dokuz Diyar’dan altısını ziyaret edebildiklerini biliyorlar. God of War Ragnarök’te dokuzunu da ziyaret edebileceksiniz! God of War Ragnarök sizi daha önce erişilemeyen Vanaheim, Svartalfheim ve Asgard’a ve son oyunda yer alan konumlardan yeni alanlara götürecek. Diyarları keşfetmek sizi yemyeşil, uhrevi ormanlardan karmaşık yeraltı madencilik ağlarına kadar her yere götürecek.  

Serideki bu sonraki bölüm, size diğer God of War oyunlarından daha çeşitli, güzel ve gizemli konumlar sunacak.  

Gelecek yıl görüşürüz!  

God of War’ın 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana Santa Monica Studio’da üzerinde çalıştığımız şeyin küçük bir tadını nihayet paylaşabildiğimiz için çok mutluyuz. Her zaman olduğu gibi, hayranlarımızın hayranıyız. Yarattığınız tüm tartışmaları, resimleri, videoları ve cosplayleri görmek için sabırsızlanıyoruz. Muhteşem çalışmanızı görebilmemiz (ve paylaşabilmemiz) için bizi sosyal medyada etiketlediğinizden veya #GodOfWarRagnarok’u kullandığınızdan emin olun!  

Diziye ve stüdyomuza verdiğiniz destek, bu başlıktaki gelişimin her anında bizim için bir güç kaynağı oldu. Bu projeye ve ekibimize inanmaya devam ettiğiniz için God of War topluluğundaki herkese teşekkür ederiz. PlayStation 4 ve PlayStation 5’te God of War Ragnarök’ün 2022 sürümüne yaklaştıkça daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

8 Beğen