GitHub’ın Kurucusu Oyun Yayıncılığına Giriş Yapıyor: Null Games’i Kurdu

GitHub’ın Kurucusu Oyun Yayıncılığına Giriş Yapıyor: Null Games’i Kurdu

GitHub’ın Kurucusu Oyun Yayıncılığına Giriş Yapıyor: Null Games’i Kurdu

 
Yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisi olan GitHub’ın kurucusu Chris Wanstrath, geliştiricilere öncelik veren bağımsız bir oyun yayıncı stüdyosu Null Games’in kurulduğunu duyurdu. Null Games’in yayınlanan birinci oyunu ise Kanadalı stüdyo Excellent Rectangle tarafından geliştirilen ve 2023 yılı içerisinde Steam üzerinden PC için çıkış yapacak olan roguelite hokey oyunu Tape to Tape olacak.
 
Null Games yayıncılık konusunda geliştiricilere öncelik veriyor
 
 
 
Geliştiricilere öncelik veren bir misyonu benimseyen Null Games stüdyosu, bağımsız oyunların yayıncılığını üstlenecek. Bu kapsamda kurucu Chris Wanstrath şu tabirleri kullanıyor: “Bağımsız oyun dünyasında yayıncılar tüm güce sahiptir ve bunun da bilincindeler. Kontratlar, her vakit bir risk faktörüdür ve ekseriyetle tek taraflıdır. Yaşımız ilerledikçe oyun sanayisinin her vakit eğlenceli olmadığını öğrendik. Münasebetiyle bu durumun karşısında bir hal aldık.
 
2007’de GitHub’ı kurduğumda, öyküm çok da kadar da farklı değildi. GitHub, uygulama ve web geliştiricileri tarafından tek kullanımlık bir fonksiyon görüyordu. Kullandıkları araçlar da onlar için tasarlanmamıştı. Fakat bu durum vakitle değişti ve yalnızca geliştirici tecrübesine odaklandık. Bugüne baktığımızda GitHub, uygulama ve web geliştiricileri için mükemmel araçlar sunuyor. Bunun yanı sıra on yıl öncesine nazaran çok daha yeterli çalışma şartlarına sahip.
 
Öte yandan Null stüdyosu sırf bir yayıncı takımı olarak karşınıza çıkıyor. Kesimi değiştiremiyoruz. Ancak bunu yapabilen ve büyüyen bir hareketin kesimiyiz. Geliştiricilerle paydaşlık kurarak ve onlara mükemmel kurallar sunarak, daha yeterli oyunlar yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Yeni bir kıssa de burada başlıyor..”

Kaynak: Kısım Sonu Canavarı

1 Beğen