Forza Motorsport için Yeni Ayrıntılar Paylaşıldı: Gerçekçilik Ön Planda Olacak

Forza Motorsport için Yeni Ayrıntılar Paylaşıldı: Gerçekçilik Ön Planda Olacak

Forza Motorsport için Yeni Ayrıntılar Paylaşıldı: Gerçekçilik Ön Planda Olacak

 
Yayıncı Xbox Game Studios ve geliştirici Turn 10 Studios, kısa müddet evvel gerçekleştirilen Xbox ve Bethesda Softworks Developer_Direct etkinliğinde Forza Motorsport için yedi dakikalık bir sunum yaptı. Bu sunum içerisinde oyun hakkında çeşitli ve teknik ayrıntılar oyunculara aktarıldı. 
 
Forza Motorsport gerçekçi bir sürüş tecrübesi sunmaya hazırlanıyor
 
 
 
Developer_Direct aktifliği ile bir arada Forza Motorsport yeni bir bakış atıldı ve bu aktiflikte oyun hakkında çeşitli ayrıntılar verildi. Verilen ayrıntılar ortasında oyunun hem sürükleyici hem de gerçekçi bir yapıyı oyunculara sunmaya hazırlandığı yer aldı. Bunun yanı sıra tüm sürüş dinamiklerinin aslına uygun olması için çok çalıştıkları belirtildi.
 
Benzersiz yükseltmeler ve gerçeğe uygun araçlar 
 
Forza Motorsport, yayınlandığı andan itibaren 800’den fazla eşsiz yükseltme ve özel modifikasyon öğelerini biz oyunculara sunacak. Bunun yanı sıra oyun içerisinde toplayabileceğimiz, yarışabileceğimiz ve özelleştirebileceğimiz 500’den fazla gerçek aracı bünyesinde barındıracak.  
 
Dinamik hava ve pist olayları sürüşü etkileyecek
 
Oyunun fizik ve sürüş mekaniği, Forza Motorsport 5, 6 ve 7’den daha gelişmiş olacak. Bu gelişme sayesinde daha eğlenceli ve ödüllendirici bir sürüş tecrübesi sunacak. Bunun yanı sıra Forza Motorsport’ta dinamik hava ve pist olayları bulunacak. Pist sıcaklıkları, ıslak yer ve daha fazlası oyuncuların sürüşünü etkileyecek. Böylelikle iki cins asla tıpkı olmayacak.
 
Forza Motorsport, 2023 yılı içerisinde Xbox Series ve PC için çıkış yapacak. 
 
Forza Motorsport aktiflik videosu
 
 

Kaynak: Kısım Sonu Canavarı

3 Beğen