Erkeklerde Jinekomasti Problemi

Erkeklerde Jinekomasti Problemi

Erkeklerde Jinekomasti Problemi

jinekomasti genel olarak bakıldığı zaman erkek bireyler de iyi huylu sayılabilecek bir şekilde memelerin şişmesi demektir. Bu bazen bir meme de meydana gelirken bazen her iki memede de meydana gelebiliyor. Erkekler de her dönemde bu hastalık meydana gelebilir ancak en fazla ergenlik dönemlerin de meydana gelirler. Bunun yanı sıra yaşlılıkta ta da meydana gelir.

Jinekomasti Neden Olur?

Jinekomasti ostorojen ve testosteron hormonu kadınlarda hem de erkekler de bulunan bir hormondur. Kadınlarda ostorojen daha fazla iken erkekler de testesteron daha fazladır. Ancak jinekomasti durumunda erkekler de ostorojen biraz daha fazla olduğu için memeler de şişlik ya da aşırı hassasiyet meydana gelir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

tek tip olarak karşımıza çıksa da jinekomasti  farklı belirtileri ve farklı tedavi yöntemleri bulunuyor.  Bazı besinlerin kullanımı, bazı kötü alışkanlıklar ve de düzensiz egzersizleri de jinekomastiye sebep olabilirler.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?

Genel olarak erkek bireyler de meydana gelirler. Jinekomasti her yaş grubunda görülebilir. Ancak ergenlik döneminde bu durumun gözlenmesi çok daha fazladır. Doğru tedavi yöntemi ile jinekomasti hastalığından kurtula biliniyor.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Memelerde şişme ve ağrı meydana gelir. Bunun yanı sıra büyüme ve aşırı hassasiyetin gözlemlediği de bilinir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Bazı ilaçlar ile tedavi etmek mümkündür. Bazen ameliyat dahi gerekebilir. Bu gibi durumlar da uzman kişilere ihtiyaç duyulur. Jinekomastinin belirtileri ise memelerde gözlenen Ağrı, şişlik, hassasiyet olarak bilinir. Bazen yalnızca bir memede bu durum gözlenirken bazen her iki memede de bu durum meydana gelebilir.

Gıdı Estetiği Nedir?

Gıdı estetiği yapısına genel olarak bakıldığında çene bitimi ile boynun başlangıcı arasında kalan yere verilen bir isimdir. Buranın güzel gözükmesi kadınlar için oldukça önemlidir. Vücutta bulunan en ince kas gıdıyı boydan boya bir şekilde kaplamaktadır.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

18 yaşından büyük olan bireyler için gıdı estetiği uygulanabilir. Aşırı kilo alındığı zamanlarda gıdalarda  sarkma meydana gelir. Ancak bu sarkmalar ortadan kaldırılır. Genellikle yaşlı olan bireylerin tercih etmiş olduğu bir yöntemdir. Ancak fazla oranda kilo almış olan bireylerde de gıdılar meydana gelebilir ve bu gıdaların alınması daha güzel bir görüntüye sebep olur.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci 

Gıdı estetiği sayesinde hastalar da beş ya da yirmi yaş gençleşme meydana gelebilir. Kısa bir süre içerisinde iyileşme meydana gelir. İyileşme süreci en az 10 gündür.

Gıdı Eritme Kaç Seansta Uygulanmalıdır?

Bir kaç seans sonra gıdı eritme işlemi tamamlanabilir. Düzenli olarak seanslara katılım sağlamanız halinde gıdalardan kurtulmanız mümkündür.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Gıdı estetiği fiyatları kendi içinde farklılık gösterir. Yapılacak operasyonun çeşidine göre fiyat farklılık gösterir.

Jawline Çene Dolgusu Nedir?

Genel olarak bakıldığı zaman çene de herhangi bir sorunun meydana gelmesinde uygulanan bir işlemdir. Çene dolgusu temel olarak bakıldığı zaman özel dolgu içeriklerinin çeneyi direkt olarak enjekte edilmesi ile çenenin istenen görülme ulaştırılmasına verilen isimdir.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Daha genç bir görünüm elde edilir. Dolgu ile düzeltilebilir nitelikte bir çene bozukluğu bulunan bütün bireylerde çene dolgusu uygulanabilir.  Jawline dolgu  özelinde yüzde gerilme meydana gelir. Yüz daha genç bir görünüm alır.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çenedeki yapısal bozukluklar tespit edildikten sonra dolguya karar verilmesi halinde enjeksiyon yapılacak alanlar belirlenmelidir. Enjeksiyon deri altına yapılır ve bu şekilde çene dolgunlaştırılmış olur.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Jawline dolgu düzgün bir şekilde yapıldığı zaman kalıcı özellikte olurlar. Uzman kişiler tarafından yapılırsa kalıcı olurlar.

Jawline Dolgu İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Bu dolguyu gerçekleştirdikten sonra yüzde bir parlama ve dolgunluk canlılık meydana gelir. Daha genç ve fresh bir görünüm elde edilir. Jawline dolgu genç bir görünüm elde etmenize olanak sağlar

 

 

4 Beğen