Dünyada İlk Defa İstanbul da Olacak Web3 E-spor

Dünyada İlk Defa İstanbul da Olacak Web3 E-spor

Dünyada İlk Defa İstanbul da Olacak Web3 E-spor

Istanbul’da ilki düzenlenecek Blockchain Week, week Dünyada ilk defa canlı 1 şekilde Web3 E-spor turnuvasına istanbul ev sahipliği yapacak. bu etkinlik içerisinde özel duyurular demo testleri oyun tanıtımları ve web3 oyunlarından 1 tanesini de 1 turnuva düzenlenecek. . W3E, FaZe Clan’ın eski bir üyesi olan Takım Lideri Damian Bartlett ve Pazarlama Stratejisti Thang Phan tarafından yönetilecek. Dünyanın ilk web 3 oyun fuarı istanbul’da olacak

“ Web3 e-Spor Turnuvası’nı düzenleyen ekibe liderlik etmekten dolayı heyecanlıyız”

İstanbul Blockchain Week’in oyuncuları ESA Espor oyuncuları arasında muhteşem bir turnuva izleyeceğiz Türkiye’den ise ne oyuncuların katılacağı canlı bir beyaz knuckle turnuvası gerçekleşecek Merkezsiz 1 oyun sistemi inşa eden bu proje Kendilerinin genişletmek için W3E, geleneksel web2 FPS oyunlarının oyuncularını da katılmaya davet edecek.

EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller şöyle bir açıklamada bulundu

“İlk Web3 oyun fuarının yanı sıra ilk canlı Web3 e-Spor Turnuvası’nı düzenleyen ekibe liderlik etmekten dolayı çok heyecanlıyız. Web3 oyunları, bu devrim niteliğindeki teknolojide bir sonraki adımdır. Son birkaç yılda olgunlaşmasını izlemek inanılmazdı, ancak 2022 dönüm noktası olacak gibi görünüyor. Katılımcılar, oyun fuarında gelişmekte olan projeleri görme, gelecek web3 oyunlarını test etme ve geliştirme ekibiyle ağ kurma fırsatına da sahip olacaklar” sözlerini bitirdi.

E- Sporla ilgilenen Birçok oyuncunun ve izleyicinin ayrıca yatırımcının VE , influencer’ların bir araya geleceği olan bu etkinlik yeni çıkan oyunları deneme şansı bulacaklar.

EV.io’nun Kurucu Ortağı ve Oyun Direktörü Chriss Scott; “İstanbul Blockchain Week’in bir parçası olmaktan ve büyüyen bir web3 e-Spor alanına katkıda bulunmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Biz W3E’nin büyük hayranlarıyız ve iğneyi ileriye taşıma girişimlerini destekliyoruz.”

Web 3.0 nedir

Web 6 bundan önceki web 2.0 sürümü ile dikkatleri oldukça üstüne çekmeyi başarmıştı web 2.0 ile oldukça  verim alan insanlar dinamik alt yapısını sevdiler 2014 yılında ise Gavin Wood (Ethereum’un kurucu ortağı)

Web 3.0 geliştirerek hayatımıza blockchain ve yapay zeka gibi kavramları soktu .

Metaverse ile ilişkilendirilen Web 3.0, günümüzde güvenlik ve merkeziyet sorunlarının çözülebilmesi için ortaya atıldı

 

1 Beğen