Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusu işleminden sonra kişilerde morarma ve şişme meydana gelebilmektedir. Bunun önüne geçmek veya daha aza indirmek için kişilerin işlem sonrasında bölgeye buz uygulamaları gerekmektedir. Aynı zamanda dolgu sonrasında kişiler fazla sıcak veya fazla soğuk tüketimi yapmamalılardır. Meydana gelen bu hassas durum ortalama üç gün içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hassasiyet artacağı için kişiler bu ilk üç gün dudak bölgesini direkt olarak güneş ile temastan korumalıdır.

Dudak Dolgusu Nedir ve Kimlere Uygulanır?

İnce dudağa sahip kişilere dudak dolgusu dudaklarında bir yamukluk olan kişilere uygulanabilmektedir. Dolgu işlemi herhangi bir ameliyat olmadığı ve estetik bir işlem olarak geçtiği için her isteyen bireye uygulanabilmektedir. Dolgu işlemi aslında dudağın olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayan bir etmendir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak bölgesine uygulanan dolgunun en büyük avantajı kişiler uygulama sonrasında hayatlarına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Kişi işlem anında uygulanan uyuşturucu krem sayesinde herhangi bir acı hissetmemektedir. İşlem anında ve sonrasında bir ağrı, acı meydana gelmez. Kişilerin işlem sonrasında yatmasına veya dinlenmesine gerek yoktur.

Kısa bir süre içerisinde gerçekleşen bir işlem olduğu için kişilerin fala zamanlarını ayırmasına gerek yoktur. Bir birey öğle arasında bile dolgu işlemini yaptırabilmektedir. Muayene anında herhangi bir kan testi yapılmamaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları değişiklik göstermektedir. Bunun en büyük sebebi ise her bireye aynı düzeyde dolgu işleminin uygulanmamasıdır. Az dolgu yapıldığında örnekle bir ml uygulanan dolgu ile iki ml uygulanan dolgunun fiyatı aynı değildir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu uygulaması için kişilerin ilk olarak bir doktor muayene olması gerekmektedir. Gerekli problem ve rahatsızlıklar bu aşamada mutlaka doktora aktarılmalıdır. Uygulama yapılacak bölge kişi herhangi bir şekilde hissetmesin ve acısız bir şekilde işlemin gerçekleşmesi için uyuşturucu bir krem uygulanmaktadır. Kremin etkisini göstermesi için yirmi ila otuz dakika arasında beklenir. Ardından bölgeye bir iğne yardımıyla dolgu yapılarak işlem tamamlanmaktadır.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene bölgesinde yamukluk olduğunda, çene olması gerekenden daha zayıf durduğunda ve bir şekil bozukluğu olan kişilere çene dolgusu uygulanabilmektedir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Eriyen bir dolgu olduğu için çene dolgusu kişiler işlemi kendine yakıştırmadığı takdirde bir süre içerisinde kurtulabilmektedir. Can acıtmayan, ağrısız bir işlemdir. Ameliyat olmadığı için kişiler işlem sonrasında hayatlarına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Burun Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Burun dolgusu enjekte edilerek yapılmaktadır. Burun bölgesinde kemer veya düşük burun ucu gibi durumlarda uygulanmaktadır. Günümüzde yeni çıkan birçok yöntem olsa da burun dolgusu işlemi belirlenen bölgeye sıvı enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği öncesinde kişiler burun yapılarının değişeceğini bilmelidir. Burun bölgesi en dikkat çekici bölge olduğu için kişiler her tehlikeyi göze alarak estetik işleminden yararlanmalıdır. Burun estetiği sonrasında morarma ve şişlik olabileceği için kişilerin öncesinde bunu bilmeleri ve programlarını buna göre yapmaları gerekmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği olan kişiler doktor muayenelerine aksatmadan gitmelidir. İyileşme dönemi tamamlanasıya kadar kişilerin gözlük gibi burun üzerine ağırlık yapan aksesuarları kullanmaması gerekmektedir. Bandajlar doktor kontrollerinde çıkarılmalıdır. Kişiler kendisi bandajı çıkarmamalıdır. Doktorun verdiği ilaçlar verilen süre içerisinde alınmalıdır. Burun dolgusu işleminde de kişiler estetik işleminde olan şeylere dikkat etmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Kişilerin burun dolgusu veya burun estetiği fiyatları için ilk olarak muayene olması gerekmektedir.

 

2 Beğen