Diş Beyazlatma İşlemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma İşlemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma İşlemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma uygulamaları için yapılan araştırmalar özellikle kahve, çay, sigara ve yaşa bağlı renklenmelerde, hastalarda tatmin oranın oldukça yüksek olduğu gösterilmiştir. Fakat ilaçlara veya aşırı floride bağlı florür olarak isimlendirilen renklendirmelerde çok iyi sonuçlar elde edildiği söylenemez.

Diş Beyazlatma ( Bleaching) Nedir?

Diş beyazlatma dişlerin yüzeyindeki oluşan renkli organik maddelerin diş beyazlatma tedavileri ile giderilmiş olduğu kozmetik bir tedavidir.

Diş beyazlatma (Bleaching) Nasıl Yapılır?

Diş Hekimi tarafından dişlerin üzerine beyazlatma jeli uv ışını veya lazer yardımıyla aktif hale getirilir ve beyazlama ortalama 1 saat sürebilir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri?

Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan gülüş tasarımı güzel ve sağlıklı bir gülüş için ihtiyaç duyulan farklı uygulamaların alanında uzman ekip tarafından yapılmasıdır. Bu tedavide başlıca diş beyazlatma için zirkonyum kaplama ve porselen kaplama gibi tedaviler uygulanarak kusursuz bir gülüşe sahip olmanız sağlanır.

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşleminin Yan Etkisi Var Mıdır?

Diş beyazlatma tedavisinin yan etkileri mevcut değildir. Fakat beyazlatma yöntemleri dişlerde az da olsa hassasiyete neden olabilir.

Diş Beyazlatmaya (Bleaching) Neden İhtiyaç Duyulur?

Diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulmasının başlıca sebepleri arasında sararma ve leke olması yer alır. Çay, kahve, sigara gibi asitli ve çok şekerli içeceklerin dişlerin sararmasına ve kendi rengini kaybetmesinde büyük rol oynar. Diş beyazlatma işlemi bu maddeleri neden olduğu sarar mı ve lekelenmeyi ortadan kaldırır.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Sonrasında Hassasiyet Oluşur Mu?

Genel olarak diş beyazlatmadan 24 saat sonra boyunca hassasiyet olabilir. Çok ağrılı olmazken sadece sıcak ve soğuk gıdalara karşı vardır. Genellikle kendiliğinden düzelir işlem sonrası hassasiyet giderici jel veya hassasiyet giderici diş macunu kullanılabilir.

Diş Beyazlatma ( Bleaching) Diş Yapısına Zarar Verir Mi?

Diş hekimi eşliğinde doğru prosedürü ile uygulanan beyazlatma işleminin dişleri herhangi bir zararı bulunmaz.

Hollywood Smile Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood smile gülüş tasarımı ile estetik, simetrik ve beyaz dişlere kavuşmanıza olanak tanır. Dişlerinizde ve diş etlerinizi sağlıklı bir görünüm elde etme imkânı sunar.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı farklı nedenler ile estetik bakımdan görünümü bozan dişler ve diş etlerinin hastalarının yüz şekilleri, gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel görünüme kavuşturma işlemidir.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Özellikle hollywood smile gülüş tasarımının pek çok farklı aşamada tamamlandığını belirtebiliriz. Öncelikle hastanın muayene olması ve estetik bir gülüş için ihtiyaçlarını belirlenmesi gerekir. Mevcut diş çürükleri veya diş eti rahatsızlıkları varsa tedavi edilir, sonrasında hastanın dişlerindeki simetri bozuklukları gibi çeşitli sorunlar ortadan kaldırılır.

Hollywood Starları Gibi Görünmek İstemez Misiniz?

Hollywood smile tedavisi yaptıranların çoğu Hollywood starları gibi görünmek istemeleridir. Bu tedavi sonrasında birey istediği gülüş görüntüsüne sahip olur.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hollywood smile için öncelikle diş eti hastalıkları tedavisi yapılır. Eksik dişler implantlar ile tamamlanır. Laminate porselen işlemi kapanacak diş sayısına göre 5 ile 10 gün, zirkonyum porselen ile kaplama yapılacaksa kaplama süresi 7 ile 14 gün kadar sürebilir.

Hollywod Smile İşlemine Kadar Süre Dayanır?

Dişlerin düzenli bir şekilde fırçalanması ve porselen kaplamalara gereken özenin gösterilmesi halinde kaplamada kullanılan laminate veya zirkonyum porselenlerin ömrü yaklaşık olarak 10 sene kadar olabilir. Bu sürenin sonunda yenileri ile değiştirilmesi gerekir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood smile avantajları çok daha estetik ve güzel bir gülüşe sahip olunur. Simetrik ve beyaz bir diş görünümü elde edersiniz. Diş ve diş etleri ile alakalı daha sağlıklı bir görünüm elde edilmiş olur. Mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavisi sağlanır. Doğru bir ağız kapanışı elde edebilirsiniz.

 

2 Beğen