Diablo 4 Açık Beta Tarihi Duyuruldu

Diablo 4 Açık Beta Tarihi Duyuruldu

Diablo 4 Açık Beta Tarihi Duyuruldu

Blizzard Entertainment tarafından beklenen duyuru sonunda yapıldı ve Diablo 4 açık beta tarihi gün yüzüne çıktı. Şayet oyunu çıkışından evvel denemek için sabırsızlanıyorsanız, önünüzde geçirmeniz gereken bir aylık süreç var. Ayrıntılar haberimizde.

Uzun bir vakitten sonra, yeni Diablo oyunu bu yıl içerisinde satışa sunulacak. 2019 yılının BlizzCon etkinliğinde duyurulmuş olan Diablo 4 ile bir aksilik olmaz ise, 6 Haziran 2023 tarihinde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series platformlarında buluşacağız.

Bildiğiniz üzere, geçmişte oyun için kapalı beta testleri düzenlenmişti. Eylül ayında da Blizzard Entertainment tarafından yapılan duyuru ile bütün platformlar genelinde bir de açık beta testinin düzenleneceğini öğrenmiştik. İşte bugün beklenen tarih duyuruları da gerçekleştirildi.

Diablo 4 Açık Beta Tarihi Ne Vakit?

IGN FanFest sırasında oyun direktörü Joe Shely ile yapılan röportajda yapılan açıklamaya nazaran, Diablo 4 açık betası iki safhada gerçekleşecek. O denli ki, ön-sipariş ile satın almış olan oyuncular 17 – 19 Mart 2023 tarihleri ortasındaki erken erişim safhasına katılmaya hak kazanacaklar. 24 – 26 Mart 2023 tarihleri ortasında ise herkesin erişimine açılacak. Bir nevi Call of Duty açık betalarındaki üzere bir durum kelam konusu diyebiliriz. Her ne kadar erken erişim safhasında kaydettiğiniz basamak ikinci safhaya taşınacak olsa da, oyunun tam sürümünü aldığınızda her şeye baştan başlamak durumunda olacaksınız. Zira açık betada yaptıklarınız, açık betada kalacak.

Açık beta ile ilgili olarak verilen ayrıntılara nazaran, iştirakte bulunan oyunculara hem açılış kısmını hem de Fractured Peaks bölgesinde geçecek olan birinci kısmı oynama fırsatı sunulacak. Bu süreçte de karakterinizi yirmi beşinci düzeye kadar çıkartabilecek ve etkin olan bütün ana ve yan vazifeleri de tamamlayabileceksiniz.

Son olarak, açık beta tarihi duyurusu için hazırlanmış olan özel fragmana da aşağıdan göz atmayı unutmayın.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen