Dead Island 2 Çıkış Tarihi Erkene Alındı

Dead Island 2 Çıkış Tarihi Erkene Alındı

Dead Island 2 Çıkış Tarihi Erkene Alındı

Deep Silver ve Dambuster Studios tarafından yapılan duyuru ile Dead Island 2 çıkış tarihi bir hafta erkene alındı. Yani oyunumuza beklenenden erken kavuşacağız. Dokuz yıla yakın bekleyiş de böylelikle sona ermiş olacak. Ayrıntılar haberimizde.

Dead Island 2 ile buluşacağımız gün artık sonunda geliyor. Esasen 2014 yılında duyurulan oyunun geliştirilme süreci sırasında bir oldukça büyük sorunlar yaşanmıştı. Üç sefer geliştirici değiştirilmişti. GamesCom 2022 fuarındaki geri dönüşünün akabinde da pek çok erteleme haberiyle karşılaşmıştık, lakin Nisan ayı içerisinde neredeyse dokuz yıl süren beklenen buluşmayı gerçekleştireceğiz.

Dead Island 2 Çıkış Tarihi Ne Vakit?

Son yayınlanan oynanış görüntüsü sonrasında, bugün prestijiyle Deep Silver ve Dambuster Studios tarafından yapılan duyuru ile PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Dead Island 2 için hem geliştirilme süreci tamamlandı hem de çıkış tarihi 28 Nisan 2023 Cuma gününden 21 Nisan 2023 Cuma gününe alındı. Yani normalinden bir hafta evvel satışa sunulacak.

Sizin de bildiğiniz üzere bir oyunun kesin sürüme ulaşması demek, cilalama etabının da tamamlanmış olduğu ve fizikî sürümlerin seri basıma yollandığı manasını taşıyor. Bununla birlikte, her ne kadar Cyberpunk 2077 üzere bir istisna olsa da, yeni bir erteleme haberiyle karşılaşmayacağız.

Önümüzde daha iki buçuk ay civarı bir vakit olduğu için, tanıtımlar elbette devam edecektir. Haliyle devam oyunu hakkında yeni ayrıntılar, fragmanlar ve oynanış görüntüleri için bekleyişe geçebiliriz.

Dead Island 2 Konusu

Zombi istilası altında olup da karantinaya alınmış Los Angeles kentine gidecek ve enfeksiyon kaptıktan sonra bağışıklık kazanmanın ötesine geçen bir karakterin rolünde olacağız. Sonuncu gayemiz ise, bizim üzere olan öteki karakterler ile yaşanan salgının arkasındaki sis perdesini aralamaya çalışmak olacak. Elbette bu basamakta, büyük bir hayatta kalma çabası de bizi bekliyor olacak.

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen