Daha 19 yaşında! Bitcoin madenciliğiyle kazancını ikiye katladı

Daha 19 yaşında! Bitcoin madenciliğiyle kazancını ikiye katladı

Daha 19 yaşında! Bitcoin madenciliğiyle kazancını ikiye katladı

Nick Sears, Washington, Dallesport’ta bir Bitcoin madenciliği çiftliği kurmaya yardım ettiğinde 17 yaşındaydı. İlk kez Bitcoin almasına yasal olarak izin verildiğinde 18 yaşındaydı. Şimdi, 19 yaşında olan Sears, üniversiteye “hayır” ve 4.500 dönen ASIC’i barındıran bir veri merkezinin içindeki bir odada yaşamaya “evet” diyerek bir Bitcoin madenciliğiyle kazancını ikiye katladı

Sears, oturma odasının akustik güçlendirmesi hakkında, “Kapımı kapattığımda makineleri duyamıyorum, ancak kapımı açarsam kesinlikle gürültülü oluyorlar” dedi. Makinelerin, her biri yaklaşık 80 desibel gürültü üretiyor.

Sears, harekete mümkün olduğunca yakın olmayı sevdiğini söylüyor. 19 yaşındaki genç, son iki yıldır hemen hemen her gününü kendine madencilik makinelerinin nasıl çalıştığını ve en önemlisi onları nasıl düzelteceğini öğretmekle geçirdi.

Lehimleme ve elektronik alanındaki eğitiminin kendisi için üniversite diplomasından çok daha değerli olduğuna inanıyor. Sears, “Üniversiteye gitmeyi hiç düşünmüyorum, sadece madencilerin onarımı konusunda daha fazla bilgi edinmeyi düşünüyorum” diye devam etti.

CNBC, bu hikaye için birden fazla madenciyle konuştu. Birçoğu, madenciliğin cazibesinin, Bitcoin’in gücünü somut bir şekilde kavrayabilmekten geldiğini açıkladı: “Çok fazla gürültü ve çok fazla ısı var. Bitcoin madenciliği yapan ilk kez bir veri merkezine girmek oldukça havalı, çünkü bir para birimi olarak Bitcoin’in maddi olmayan yönlerini, güç tüketen ve bu hesaplamaları yapan bu makinelerin fiziksel doğasıyla gerçekten bağlanabilirsiniz.”

BİR MADENCİNİN BİR GÜNÜ

Fiziksel altyapı kurulup çalışmaya başladığında, Sears daha fazla ritme girdi. Artık her gün sabah 7′de kalkıyor ve sekizden dörde kadar çalışıyor. Daha sonra, acil bir durumda orada kalıyor ve biraz uyuyabilmesi için gece vardiyalarında çalışan bir teknisyen var.

Ancak saatlerin ötesinde, Sears için tipik bir iş günü yoktur. Sears, “Bu işin güzel yanı bu – her gün yaptığım belirli bir rutinim yok. Her sabah düzeltilmesi gereken şeyleri buluyorum” dedi.

9 Beğen