Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak

Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak

Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak

Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak, Oyun severler için Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500’den fazla değişiklik yapacak

Cyberpunk 2077 1.2 yaması için yapılacak değişikliklerin listesi yayınlandı. Tam tarih verilmese de önümüzdeki günlerde yayınlanacağı gösterilen bu yeni yama için devasa bir liste açıklanmış durumda. Yapılan değişiklikler ve hata gidermelerine yer verilen listeye incelediğimizde açık dünya enerjiklerinden oynanışa, sürüş enerjiklerinden görev yapısına kadar bir çok noktaya değinildiğini göze çarpıyor. Bu tablo bunun yanı sıra oyunun hata anlamında ne kadar sorunlu çıktığının da en büyük göstergelerinden biri olmuş diyebiliriz.

Cyberpunk 2077 1.2 yaması neleri değiştirecek?

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 1.2 yaması için paylaşımı yaptığı listede yapılan düzeltmeler ve eklemeleri tam 38 başlığa ayırmış durumda. Bu başlıklara incelediğimizde sırasıyla Oynanış, Görevler, Açık Dünya, Sinematik Dizayn, Çevre ve Seviyeler, Arayüz, Grafik Ses ve Animasyonlar, Performans, PC Konfigrasyonu ve Diğerleri gibi terimleri göze çarpıyor. Tabi tüm bu başlıklar kendi içlerinde de farklı konulara ayrılmış durumda.

Misal verilecek olursa Oynanış enerjikleri ile alakalı yapılan değişikliklere incelediğimizde altı, Görevler başlığına incelediğimizde ise 11 alt başlığa ayrıldığını göze çarpıyor. Yapılan değişikliklerin tamamı ise 500’den fazla hata ve değişikliği gösteriyor. 

Cyberpunk 2077 1.2 yaması 500'den fazla değişiklik yapacak

Yapılan değişikliklere kısaca göz attığımızda ise oyuncuların sürekli olarak şikayet ettiği bazı hataların da düzeltildiğini göze çarpıyor. örneğin Night City’de bir suç işlediğinizde bildiğiniz gibi polisler ve diğer birlikler peşinize düşmeye başlıyor. Lakin polislerin arkanızda Spawn olması gibi çok gülünç hatalar sürekli olarak gündeme gelmişti. Oynanış tarafında yapılan değişikliklerde bunun gibi hataların giderildiğini göze çarpıyor.

Oynanış tarafında bu tarz hataların giderilmesi dışında kullandığınız silahlar veya uzuvlar hususunda da düzeltilmeler yapılmış. Quest tarafında da oyunu bug’a sokan ve ilerlemenizi engelleyen hataların giderildiğini göze çarpıyor. Tabi oyunun en fazla eleştiri alan açık dünya enerjiklerinde de bazı değişiklikler yapılmış.

Donanım tarafına incelediğimizde ise AMD ekran kartlarında artık RTX ayrıntı kısmının aktif hale geleceğini göze çarpıyor. Epic Games Store’da Achievement ayrıntı kısmını de getireek olan Cyberpunk 2077 1.2 yaması 4k ve 5k gibi yüksek çözünürlüklerde ve geniş ekranlarda karşılaşılan problemleri de ortadan kaldıracak. Cyberpunk 1.2 yaması için yayına giren bu devasa listeye buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

8 Beğen